CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 47,5 x 33,5 cm w św. passe-partout
sygn. p. d.: Wilanów/Wł. Chmieliński.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
51 x 61 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
trzy współoprawne akwarele
KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY
akwarela, tusz, papier, 21,2 x 14,7 cm (w świetle passe-partout)
KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE I PLAC ZAMKOWY
akwarela, tusz, papier, 21,2 x 21,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
ULICA DŁUGA
akwarela, tusz, papier, 21,2 x 14,3 cm (w świetle passe-partout)
DACHY WARSZAWY. WIDOK NA KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY I ZABUDOWANIA WOKÓŁ PLACU ZAMKOWEGO
olej, płótno
35 x 50 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.
akwarela/papier, 23 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Wł. Chmieliński'
akwarela/tektura, 34,5 x 24,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wł. Chmieliński'
akwarela/papier, 49 x 33,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wł.Stachowicz'
Zaułek warszawski - Kościół Św. Anny
akwarela, papier, 34 x 25 cm,
sygn. p.d.: Wł. Stachowicz
Zaułek warszawski - Kościół NMP na Nowym Mieście
akwarela, papier, 34 x 25 cm,
sygn. p.d.: Wł. Stachowicz
Sanie na ulicy Freta w Warszawie
olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'W.Chmieliński'
olej, płótno, 50,5 × 70,5 cm
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński
olej, płótno, 50 × 35 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
olej, płótno; 83 x 143 cm;
sygn. i opis p. d.: Wł. Chmieliński / Warszawa 1954;
na odwrocie nalepki:
- z odręcznie wpisaną informacją o pracy;
- z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie z nr 905 i notą dot. obrazu
Akwarela, papier; 24 x 18 cm
Sygnowany p.d.: Fragment ze St. Miasta | Wł. Stachowicz
olej, płótno
50,3 x 35 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.
PAŁAC STASZICA I SCHODY KOŚCIOŁA ŚW. KRZYŻA
olej, tektura
24,5 x 34,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.
Akwarela, papier, 24 x 34 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. p.d.: Wł.Chmieliński