JAROCKI Władysław (1879-1965)
Kaszubki przy pracy, lata 20. XX w.
Akwaforta;
wym.: 580 x 440 mm;
nie sygn.
cena wywoławcza: Wykup abonament
JAROCKI Władysław (1879-1965)
Rybak naprawiający sieć, lata 20. XX w.
Akwaforta;
wym.: 475 x 575 mm;
sygn. oł. l.d.: Wład. Jarocki.
JAROCKI Władysław (1879-1965)
Akwaforta;
wym.: 600 x 430 mm;
l.d. odręczna dedykacja: Panu Czachowskiemu z wyrazami szczerej przyjaźni, W. Jarocki 18 V 934; grafika ze zbiorów znanego historyka literatury: Kazimierza Czachowskiego (1890-1948), bliskiego znajomego artysty.
JAROCKI Władysław (1879-1965)
Litografia;
wym.: 273 x 632 mm;
nie sygn. Grafika z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 242-243. (il. s. 15)
JAROCKI Władysław (1879-1965)
olej, płótno,
69,5 x 69 cm;
sygn. l. d.: Wład Jarocki 1937
Na odwrocie na krośnie malarskim nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1939 r., z tytułem: Hucułka w słońcu, nr. 152, 1415
JAROCKI Władysław (1879-1965)
olej, płótno,
98 x 90 cm;
sygn. p. d.: WŁAD. JAROCKI 929
JAROCKI Władysław (1879-1965)
Barbakan i Brama Floriańska w zimie, 1926
Litografia barwna;
wym.: 430 x 350 mm;
sygn. pł. p.d.: WJ 1926. Plansza z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.
JAROCKI Władysław (1879-1965)
JAROCKI Władysław (1879-1965)
olej, płótno
98 x 90 cm;
JAROCKI Władysław (1879-1965)
akwaforta,
40 x 50 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą l.d. "Wład Jarocki"
JAROCKI Władysław (1879-1965)
JAROCKI Władysław (1879-1965)
Olej, płótno; 48,5 x 71 cm
Sygnowany p.d.: WJ 919
Na blejtramie: MW JAROCKI PRZED BURZĄ 1919. Trzy razy powtórzona pieczęć: ISKRA KARMAŃSKI | KRAKÓW
JAROCKI Władysław (1879-1965)
JAROCKI Władysław (1879-1965)
olej, płótno,
75.2 x 55.3
l.d.: WŁ. JAROCKI
na krośnie dwukrotnie odbity stempel krakowskiej firmy z materiałami malarskimi ISKRA & KARMAŃSKI; nadto stemple 75 i 55
JAROCKI Władysław (1879-1965)
JAROCKI Władysław (1879-1965)
akwarela na papierze,
44 x 32 cm,
sygnowana l.d. "Buczacz. Wład. Jarocki"
JAROCKI Władysław (1879-1965)
JAROCKI Władysław (1879-1965)
akwarela, papier
45,5 x 65 cm;
sygn. l. d.: Władysław Jarocki / 1945
JAROCKI Władysław (1879-1965)
Akwarela, papier
60,5 x 96,5 cm
Sygnowany l.d.: WŁADYSŁAW JAROCKI | 1911
Na odwrocie nalepka: Data... | Signum... | Ilość 3/3 | Nr. paki w magazynie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie Nr 2069 (lub 2669) | Nazwisko Jarocki | Tytuł Trójka | Rodzaj... Cena... | Własność... | Uszkodzenia...
JAROCKI Władysław (1879-1965)
Szlachcic z Ukrainy - Studium portretowe, 1910
Litografia
wym.: 610 x 450 mm
niesygn.
grafika z teki Lamus, Lwów 1912, naklejona na tekturę.
Lit.: I. Rylska, Katalog zbiorów grafiki Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Wrocław 1983, t. I, 92, poz. 165.