GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Portret Zofii Nalepińskiej - Bojczukowej, 1927
Gwasz, pastel, tektura;
64 x 42,5 cm
Sygn. i dedykowany p.d. A Mme Michajło (Leop. Gottlieb) Paris 927
cena wywoławcza: Wykup abonament
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
sygn. na kam.p.d.,
litografia,
31x21.7 cm
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej, płótno
sygn. l.d.: "L Gottlieb"
46,50 x 38 cm
proweniencja: Collection Joseph Stieglitz
Par cessions successives, a l`actuel propriétaire
wystawiany : Au dos étiquette du Salon de Cracovie, 1935
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Gwasz, papier;
36 x 26 cm
Sygn. l.d. l.gottlieb
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
technika mieszana
sygn. l.d.
41 x 30 cm
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
akwarela, kredki, piórko, tusz, papier,
35 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: l. gottlieb
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
litografia barwna/papier,
37 x 30 cm
sygnowany ołówkiem p. d.: `Leopold Gottlieb`
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Olej, papier naklejony na płytę
sygn. p.d. "leopold gottlieb"
48 x 37 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydmana, Paryż
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Litografia barwna; wym.: 300 x 230 mm (plansza 405 x 295 mm); nie sygn.; poniżej komp. napisy typograficzne: autor, tytuł, technika, wydawca. Grafika dla wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft fur verwielfaltigende Kunst.
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
litografia, papier,
31,2 x 21,4 cm;
sygn. p. d.: L Gottlieb
l. d. napis: Mjr. Leon Berbecki / Kmdt 29 pułku bryg. Piłsudskiego
poniżej okrągła pieczęć: KOMENDA / II-go Pułku / I BRYG. LEG. POLSK.
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej, płótno;
126 x 99 cm
sygn. l.d. Gottlieb
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
BARMHERZIGKEIT (Miłosierdzie), 1906
Litografia barwna,
40 x 30 cm (arkusz), u dołu drukowane napisy w jęz. niemieckim: autor, tytuł, technika i wydawca.
Grafika dla wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft für vervielfältigende Kunst.
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Portret Zygmunta Czermańskiego, 1928
Gwasz, akwarela, węgiel;
wym.: 64 x 49 cm;
sygn. oł. p.d.: Czermańskiemu z przyjaźni L. Gottlieb Paryż 928.
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Litografia barwna;
wym.: 300 x 230 mm (plansza 405 x 295 mm);
sygn. oł. p.d.: Leopold Gottlieb. Grafika dla wiedeńskiego wydawnictwa Verlag des Gesselschaft für verwielfältigende Kunst. Egzemplarz z luksusowej edycji zawierającej prace sygn. przez artystów (edycje zwykłe miały nadruki typograficzne).
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
olej, płótno;
39,7 x 50,4 cm
sygn. l.d. l.gottlieb
Obraz posiada ekspertyzę prof. Jerzego Malinowskiego.
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
litografia barwna/papier,
37 x 30 cm
GOTTLIEB Leopold (1879-1934)
Akwaforta;
wym.: 300 x 400 mm;
sygn. oł. l.d.: J. Gottlieb.
Niezwykle rzadka grafika artysty. Po konserwacji.