HRYNKOWSKI Jan Piotr (Hryńkowski) (1891 - 1971)
olej, tektura,
59 x 50 cm;
sygn. p. d.: j. hrynkowski / 1937
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier,
50 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis wtórny: Jan Hrynkowski/ Róże akwarela/
Własnośc prywatna/ P. St. Żurawskiej/ Batorego L. 1.
olej/płótno,
55,5 x 72 cm
sygnowany i datowany p. d.: `j. hrynkowski 1933`
Drzeworyt;
wym.: 140 x 140 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski.
Drzeworyt;
wym.: 135 x 135 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski, l.d.: Koty.
Drzeworyt;
wym.: 160 x 145 mm;
Panorama z widokiem Wawelu, ok. 1928
Litografia barwna;
wym. planszy: 345 x 420 mm;
niesygn. Grafika z teki "Kraków", 1928; stan bdb.
Chrystus d¼wigający Krzyż, 1960
Sangwina, papier;
wym.: 56 x 47 cm;
sygn. oł. p.d.: j. hrynkowski, 960.
olej, sklejka,
60,5 x 49,5 cm;
sygn. p.g.: j.hrynkowski
Na odwrocie nalepka: ZARZźD MIEJSKI W ŁODZI / WYDZIAŁ KULTURY I SZTUKI / GALERIA SZTUK PLASTYCZNYCH, z 1948 r. z tytułem obrazu.
olej, tektura,
59 x 50 cm;
olej, tektura
59 x 50 cm;
olej na tekturze, 45 x 51 cm, sygnowany p.d. "J. Hrynkowski 952"
olej/płótno, 63 x 79 cm
sygnowany i datowany p. d.: `1939 | jhrynkowski`
na odwrocie papierowa naklejka: `Związek Zawodowy Polskich Artystów Plastyków | w Krakowie - Dom Plastyków | Salon II 1939 | Autor Hrynkowski Jan | Tytuł dzieła Pejzaż parkowy | Rodzaj dzieła: olejny 500 | Podpis autor`
autolitografia, wym.: 28,5 x 37 cm,
niesygn. Z teki: Kraków, wyd. przed 1939 r.
Martwa natura z owocami (1927)
sygnowany dat. p.d.
olej płótno, 57.5x44.5 cm
sucha igła; wym.: 90 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski.
litografia barwna; wym.: 370 x 280 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki "Autolitografie", Kraków 1923. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 236.
litografia barwna; wym.: 420 x 285 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki "Autolitografie", Kraków 1923. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 236.