GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał (1861 Warszawa - 1926 Berlin)
olej, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski
Na odwrocie napis odręczny: Seume/ Steglitz/ Telramundweg 6
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 31,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: M. G. Wywiórski.
olej, płótno naklejone na tekturę; 18,5 x 28,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: M. G. Wywiórski
olej/płótno, 52,5 x 72,5 cm
sygnowany p.d.: `M.G. Wywiórski`
ODWROCIE: pieczątki z Salonu Czesława Garlińskiego w Warszawie
Estymacja 18 000 - 25 000 zł
olej/tektura, 40 x 60 cm
sygnowany p.d.: `M. G. Wywiórski`
Estymacja 25 000 - 35 000 zł
olej/tektura, 21,5 x 31,5 cm
ODWROCIE: dwie naklejki z Salonów Sztuki: 1) Salon Sztuki St. Kulikowskiego w Warszawie; 2) "Nowy Salon Sztuki" w Warszawie
Estymacja 6 000 - 9 000 zł
Pejzaż zimowy z przydrożną kapliczką
olej, deska, 49 x 61 cm
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski
olej, tektura; 19 x 30 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: M. G. Wywi
olej, tektura; 21 x 31,5 cm;
nie sygnowany
olej, tektura; 19 x 30 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: M. G. Wywiórski
Olej, deska; 18,5 x 29,5
Obraz wystawiany i reprodukowany w: Michał Gorstkin Wywiórski - pejzaże, Fundacja Forum Krasków Centrum Kultury Zamek, Poznań 2004; kat. poz. nr 21
JEZIORKO WŚRÓD ŁĄK, 1895 - 1910
Olej, płótno naklejone na tekturę, 17 x 28,5
Sygnowany p.d.: M.G.Wywiórski
Obraz wystawiany i reprodukowany w: Michał Gorstkin Wywiórski - pejzaże, Fundacja Forum Krasków Centrum Kultury Zamek, Poznań 2004; kat. poz. nr 69
DOM Z POMARAŃCZOWĄ ŚCIANĄ NAD WODĄ, 1895 - 1910
Olej, płótno; 17,5 x 28 cm
Sygnowany l.d.: M.G.Wyw.
Obraz wystawiany i reprodukowany w: Michał Gorstkin Wywiórski - pejzaże, Fundacja Forum Krasków Centrum Kultury Zamek, Poznań 2004; kat. poz. nr 72
SZKIC PEJZAŻU Z MŁYNEM, 1895 - 1910
Olej, deska; 18,5 x 29,5 cm
Obraz wystawiany i reprodukowany w: Michał Gorstkin Wywiórski - pejzaże, Fundacja Forum Krasków Centrum Kultury Zamek, Poznań 2004; aneks, poz. nr 8
Olej, płótno; 100 x 158 cm
Sygn. l.d. M.G.Wywiórski
Estymacja: 50.000 - 60.000 zł
olej, płótno; 80 x 121 cm;
sygn. p. d.: M.G. Wywiorski
Na odwrocie nalepka z napisem autorskim: "Przed polowaniem"/ z Polesia / M. G. Wywiorski (obraz po konserwacji).
Węgiel, czarna kredka, karton: 68 x 98 cm (w świetle ramy)
Sygnowany l. d.: M.G-Wywiórski
Na odwrocie nalepka w Wystawy Stowarzyszenia Artystów w Poznaniu z opisem pracy.
olej, płótno; 56 x 42 cm;
sygn. u dołu: M. G. Wywiórski/ Monachium