EIDRIGEVICIUS Stasys (ur. 1949)
NAJPIERW MUSI POJAWIĆ SIĘ KSIĘŻYC
olej, płótno, 50 x 40 cm
sygn. p.d.: Stasys oraz l.g.: Stasys.
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel, płyta, korzenie, drewno
198 x 39 cm
na odwr. na płycie napis oł.: 61 | Paris
"Smutki" były wystawiane, m.in. w warszawskiej Galerii Zapiecek, w Seed Hall (Seibu, Tokio) oraz w Musee d’Art et d’Historie (Saint Denis, Francja) w 1991 roku. Wystawie w Zapiecku towarzyszył katalog. (Stasys. Smutki, Galeria Zapiecek, Warszawa 1991).
pastel, karton, 52,8 x 37,7 cm
sygn. p.d.: Stasys
MINIATUROWA KOMPOZYCJA: GŁOWA WĘŻA, 1978
gwasz na czarnym papierze naklejonym na tekturę,
4,5 x 4,5 cm, na arkuszu 16 x 11,5 cm (podwójnie złożonym);
sygnowany ołówkiem "Stasys" na tekturce i datowany "PF 1978" pod rysunkiem..
Proweniencja: z kolekcji malarki Haliny Eysmontowej; otrzymany od artysty.
sygn. p.d.dat. śr.d.
akwaforta, akwatinta (19/50)
8.7x12.5 cm
pastel, papier; 41 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stasys
pastel, papier; 41,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stasys 93
pastel/papier, 63 x 44 cm
sygnowany p.d.: `Stasys`
pastel, papier, 52 x 72 w świetle passe-partout
sygn. p.d. Stasys 1997
pastel, papier;
46 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 1992 Stasys
pastel/papier, 41 x 29,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Stasys`
pastel, olej/papier, 68 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `Stasys`
Oczekiwanie na deszcz, 1996 r.
pastel, gwasz, tektura, 74 x 54 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d. : `996/Stasys
Ex libris Wojciecha Jakubowskiego, 1976 r.
akwaforta, papier, 14 x 10 cm w świetle passe-partout; u dołu napis: EX LIBRIS WOJCIECH JAKUBOWSKI 1975;
sygn. u dołu ołówkiem: Stasys;
Ex libris zaprojektowany i sprezentowany przez Stasysa Wojciechowi Jakubowskiemu oraz jego żonie.
akwaforta, papier, 12,5 x 14 cm w świetle passe-partout;
sygn. u dołu ołówkiem: Stasys
pastel, papier, 63,5 x 47 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Stasys
pastel/papier, 47,5 x 62 cm
sygnowany p.d.: `Stasys`
opisany i datowany na odwrociu: `1/3 | 545 | 47,5x62 | Dwie muszle 1988 | pastel`