1 zł
2 600 000 zł

WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

MALWY, 1906

olej, tektura, 33 x 24.5 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z Krakowa

olej, płótno;
51 x 66,5 cm
sygn.l.d. WWeiss (monogram wiązany)
Na odwrocie nr 1048/1/ WW

Demeter

olej, płótno,
71,5 x 49 cm;
sygn. l.d.: WW
Na odwrocie nr: 1171/1 / WW4

Kalwaria Zebrzydowska

olej, płótno,
35 x 51 cm;
sygn. l.d.: WW
Na odwrocie dedykacja: Kochanej Giulianie Ślebarskiej / na pamiątkę ofiaruje / Zolich Karol. / Kraków, dnia 15.9.1966 r.

Jad¼ka leżąca

węgiel, papier,
20 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WW

Odpoczywająca kobieta

ołówek, papier,
22 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WW

Akt

sygn. l.d.
ołówek, tusz, papier
28.5x21 (w świetle passe-partout )

NARCYZY W WAZONIE

olej/tektura,
62 x 48 cm
sygnowany l. d.: `W Weiss`

DOM W OGRODZIE

olej/płótno,
50 x 64,5 cm
sygnowany p. d.: `WWeiss`

Kiki - ulubiony pies artysty

olej, płótno, 64 x 50 cm; sygn. l.d.: WW
Na odwrocie stemple: 1047 / WW3
Praca wystawiana i reprodukowana w katalogu "Rozkosz malowania"

Morze

akwarela, papier, 23 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny: ZE ZBIORU DZIE¸
WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY z faksymile
monogramu artysty WW niżej nr 001654

Akty kobiece - praca dwustronna

tusz lawowany, papier, 35 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p .d.: N 49 / W. Weiss / akt / rysunek
na odwrocie rysunek: sangwina, tusz, sygn. l. d.: WW

Dziewczyna z różą

olej, płótno
65 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany);
stemple na odwrocie: 0955/ (faksymile monogramu artysty)WW3
Oznaczenia wprowadzone przez rodzinę artysty.

Przed domem w Kalwarii

akwarela, papier
29,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Na odwrocie owalna pieczęć z napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ
WOJCIECH WEISSA DOM ARTYSTY wewnątrz pieczęci faksymile artysty WW;
poniżej nr 000835

BRAMKA PRZY DOMU ARTYSTY W KALWARII

Akwarela, papier
28 x 38,4 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA • DOM ARTYSTY Pod pieczęcią numer: 001148
W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1912.

RENIA W OGRODZIE W KALWARII

Akwarela, papier; 33 x 44 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: WW

Akt siedzącej dziewczyny

Tusz, akwarela, papier, 36 x 28 cm,
sygn. p.d.: monogram wiązany. Na odwrocie pieczątka: Ze zbiorów dzieł Wojciecha Weissa Dom artysty nr 001414 1913 r.

Akt podwójny

Olej, płótno, 22 x 31 cm,
sygn. l.d.: monogram wiązany WW

Jad¼ka leżąca

Kredka, papier, 21 x 30,5 cm,
sygn. p.d.: monogram wiązany WW

WENECJA - OSPEDALE, 1925

drzeworyt, 19,7 x 27,5 cm, sygnowany ołówkiem p.d. "WWeiss".

liczba obiektów: 1794