1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Krajobraz nad rzeką św. Wawrzyńca

akwarela, papier, 37 × 54 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Rafał Malczewski

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Pejzaż, z cyklu Centralny Okręg Przemysłowy, 1938 r.

olej/tektura, 71 x 101 cm
sygnowany l.d.: 'Rafał Malczewski'
na odwrociu nalepki depozytowe z Muzeum Narodowego w Warszawie

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Zima w górach

olej, płótno; 89 x 59,3 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Rafał Malczewski

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

PEJZAŻ Z BRAZYLII, 1942

olej, płótno, 51 x 69 cm
sygn. i dat. l. d.: Rafał Malczewski/Brasil 1942
na blejtramie fragm. starej nalepki częściowo nieczytelnej:..
Nr.5 The….Albragil (?) The "Rossa" | Brasil $ 300

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

ORKA NA PODHALU, ok. 1930

olej, tektura
59 x 79,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie zatarty stempel Dominion Gallery w Montrealu
(1438 Sherbrocke St. West); w lewym górnym narożniku napis długopisem: 10.

Pochodzenie: ze zbiorów rodziny artysty.

* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna w wys. 26 %

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

SZAŁASY NAD RZEKĄ

akwarela, karton na tekturze
36 x 30,3 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
obok sygnatury trudny do odczytania napis ołówkiem
Na odwrocie nalepka ze stemplem Miejskiego Konserwatora Zabytków przy Prezydium Rady Narodowej miasta Krakowa potwierdzająca zgodę na wywóz obrazu za granicę; na nalepce odręcznie, atramentem: - data: 30. VII 65; - numer zezwolenia: 367/65; - nieczytelny podpis.

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

ŚWIEŻY ŚNIEG W GÓRACH LAURENTYŃSKICH, 1946

akwarela, ślady ołówka, papier
38,2 x 55,7 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie napis: D258 oraz nalepka Dominion Gallery w Montrealu (1438, Sherbrooke Street West); na niej, m.in. nazwisko autora i tytuł obrazu: "Fresh Snowfall, Laurentians".

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

ZIMA NA FARMIE, 1951

35 x 53,4 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
na odwrocie, na oprawie odręczny, dwukrotnie powtórzony napis: B1128

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Pejzaż,

olej, płótno, 30 x 45,5 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

ZABUDOWANIA WIEJSKIE ZE SŁAWOJKĄ, na TLE GÓR

akwarela, 43 x 57,5 cm,
sygnowana l.d.
"Rafał Malczewski".

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

ZABUDOWANIA WIEJSKIE NA SKRAJU POLA

akwarela, 31 x 42,5 cm,
sygnowana l.d. "Rafał Malczewski".

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Merry Christmas, około 1941 r.

akwarela/papier, 27 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Rafał Malczeski', opisany l.d.: 'Merry Christmas'

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Pejzaż z Rio, 1942 r.

akwarela/papier, 27 x 35 cm
sygnowany, datowany i opisany: p.d.: 'Rafał Malczewski | Rio 42.'

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Kwiaty w dzbanie

akwarela, papier; 54 x 36cm
sygn.p.d.: Rafał Malczewski

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Pejzaż podgórski, ok. 1925

olej, tektura; 23 x 28cm
sygn.p.d.: Rafał Malczewski

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Szczęśliwy dzień

olej/sklejka, 100,5 x 120,5 cm
na odwrociu fragmentarycznie zachowana nalepka TZSP w Warszawie

- TZSP, Warszawa

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

CYKLAMENY w OKNIE z WIDOKIEM NA TATRY

akwarela na papierze, 36 x 27 cm,
sygnowana l.d. "Rafał Malczewski"

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

Na nartach, ok 1950

akwarela, papier; 37,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rafał Malczewski

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

PORT ARTHUR, 1948

akwarela, ślady ołówka, papier, 35,7 x 53,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie odręczny napis: B900

* do wylicytowanej ceny doliczona zostanie opłata organizacyjna (Premium) w wys. 26 % (VAT, droit de suite i podatek graniczny).

MALCZEWSKI Rafał (1892-1965)

WIDOK MONTREALU, 1948

38,2 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
Na odwrocie, na oprawie odręczny napis: C1306 oraz nalepka ze stemplem: DOMINION GALLERY | 1438 Sherbrooke ST. W. | Montreal, Quebec

liczba obiektów: 437