KOBZDEJ Aleksander (1920-1972)
olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p.d.: Kobzdej/ 1962
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika mieszana, olej/płótno, 112 x 44 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: `Pour | Arlene | Kobzdej | 1962`
opisany na odwrociu: `ALEKSANDER | KOBZDEJ | 1962 | "DLA ARLENE | JONES"`
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p. d.: Kobzdej/1962
olej/płótno, 136 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kobzdej 1959`
opisany na odwrociu: `Aleksander Kobzdej | "Verticalité" 1959` oraz na blejtramie: `"Verticalité"`
olej, płótno, 100 × 80 cm
sygn. i dat. p. d.: Kobzdej/64
na odwrocie napis: Aleksander Kobzdej/1964/"Złoty fetysz"100 × 80
olej, tempera, płótno, 42,5 x 109 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
olej, technika własna/płótno, 148 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kobzdej | 1959`
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `Aleksander Kobzdej | 60 x 148 | 1959` | "Spalony" | 1959`
- kolekcja prywatna, Francja
olej/płótno, 129 x 89 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Aleksander Kobzdej | 1960` oraz tytuł autorski na blejtramie: `Połknięte światło`
- Polski Dom Aukcyjny Sztuka, Kraków-Warszawa, 2002
- kolekcja prywatna
- Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa, 27.08.2008
- kolekcja prywatna
- Aleksander Kobzdej. Zmagania z materią, [red.] Józef Grabski, wyd. IRSA, Kraków-Warszawa 2002, s. 197 (reprodukcja).
sygnowany i datowany l.d.: `Pour | Arlene | Kobzdej | 1962`
Estymacja: 38 000 - 58 000
olej, technika mieszana/płótno, 105 x 71,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kobzdej | 1958`
opisany na odwrociu, na blejtramie: `Aleksander Kobzdej 1958 | "Duet IV"`
Literatura:
- Aleksander Kobzdej. Zmagania z materią, [red.] Józef Grabski, wyd. IRSA, Kraków-Warszawa 2002, s. 194 (reprodukcja).
Estymacja: 40 000 - 55 000
akwarela, gwasz, technika mieszana/papier, 40 x 30 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kobzdej 10.V/1966`
w l.d. dedykacja: `Profesorowi Gustawowi Seitz z serdeczną przyjaźnią`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
olej/płótno, 99,5 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: `KOBZDEJ | 57`
Estymacja: 35 000 - 45 000 zł
technika mieszana, olej/płótno, 195 x 130 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kobzdej | 1960`
opisany i datowany na odwrociu: `ALEKSANDER KOBZDEJ | WARSZAWA 1961 | 195 x 130 | "GLADE IN GOLD"`
Estymacja: 120 000 - 140 000 zł
tusz, gwasz/papier, 45 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `19.9 | 1968 | Kobzdej`
Estymacja: 8 000 - 9 000 zł
gwasz, akwarela, kredka/papier, 29,5 x 21 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 2 000 - 3 000
Kompozycja abstrakcjna, 1966 r.
gwasz/papier, 61,5 x 43 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Kobzdej | 66`
Estymacja: 12 000 - 18 000
olej/płótno, 110 x 136 cm
sygnowany p.d.: `Kobzdej 1958`
opisany na odwrociu na blejtramie: `Aleksander Kobzdej | 1958 | "Ślepy" | 110 x 136`
zachowane naklejki: `V Bienal de Sao Paulo | 9 | Museu de Arte Moderna (1959)`; CBWA Warszawa - z tytułem "Ślepy" (1959); Alfandega de Rio de Janeiro (1959); miejsce nieokreślone (napisy w języku francuskim) z tytułem "Aveugle", 1958, `prix de vente 200 dollars`
- Spuścizna rodzinna artysty
- Galeria Gaga, Warszawa
- Prywatna kolekcja
- 1959 , V Biennale Sao Paulo
OPINIE:
z załączeniu dokumentacja konserwatorska
Estymacja: 60 000 - 75 000 zł
assemblage/płótno, 65 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d. `Kobzdej. 1962`
opisany na odwrociu: `Aleksander Kobzdej 1962 | "Slubny" 65x90`
Estymacja: 45 000 - 60 000 zł
olej, technika mieszana/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `ALEKSANDER KOBZDEJ | 1967 | RÓŻOWE ZAŁĘBIENIE | 100 x 80`
Estymacja: 65 000 - 75 000 zł
Plakat do filmu Autobus odjeżdża - 6.20, 1954
druk, papier, 85 x 57 cm (w świetle passe patout)