1 zł
2 600 000 zł

SOSNOWSKI Kajetan (1913 Wilno -1987 Warszawa)

Obraz 15-15, 1963-65 r.

olej, płótno,
51 x 44 cm
sygn. i opisany na odwrocie: `KAJETAN / SOSNOWSKI / obraz olejny / "15 - 15" / WARSZAWA / 1963 - 65 / ŚWIERCZEWSKIEGO 95/99 m. 75 / Kajetan`

cena wywoławcza: Wykup abonament

D12/87, 1959

olej, płótno
99 x 80 cm
sygn. p. d.: Kajetan 59;
opisany na odwrocie: KAJETAN / SOSNOWSKI / obraz D12/87 / 1959 - 100 x 81 / Warszawa / Świerczewskiego 95 m. 79

Kompozycja w białym B6, 1958

olej, płótno
81 x 66 cm;
sygn. i dat. p.d.: KAJETAN 58; na odwrocie opis: KAJETAN SOSNOWSKI / KOMPOZYCJA W BIAŁYM / "B6" / olej, 81 x 66 - IV - 1958

Noc weselna z cyklu Erotyki, 1957

Olej, płótno
72,5 x 56 cm
Sygn. na odwrocie
KAJETAN SOSNOWSKI/ NOC WESELNA/ z cyklu EROTYKI/ olej - 72 x 56 - 1957

PENTAPTYK, 1968-1976

relief, technika własna, 24 x 51.5 cm
Na odwrocie skrzydła lewego napis autorski: 10 | makieta | "PENTAPTYK" | 1968-1976 | Kajetan
na odwrocie skrzydła prawego naklejona strona z danymi innego obrazu i życiorysem Sosnowskiego

Kompozycja, 1964

olej/płótno
99 x 79,5 cm
sygn. i dat. p.d.: `Kajetan 64`
opisany na odwrocie (dwa opisy - wtórne użycie płótna): `KAJETAN SOSNOWSKI / obraz olejny / 01-12/1-14 / 81x100 / 1960 / Warszawa (...) / 14-29 / 99x79 / 1964 / "zakochanych miłostki R"`

Zaduszki, 1982

farby chemiczne na wacie mineralnej
26.5 x 27 cm
sygn. czarną kredką p.d.: october 1982 Kajetan

Obraz szary - Z cyklu Obrazy szyte

technika własna, obraz szyty/płótno,
50x50 cm

Obraz zielony

olej/płótno, 32 x 42 cm

Obraz biały - szyty

technika własna, 50 x 50 cm

Obraz czarny - szyty

technika własna, 80 x 80 cm

Równowartościowe systemy nr 29, 1976 - 87 r.

technika własna/zszywane płótno, 94 x 94 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: `Nr 29 Kajetan Sosnowski, Równowartościowe systemy, 1976 - 87`

Erotyk, z cyklu: Obrazy puste

olej/płótno, 99 x 80 cm
sygn. i dat. p. d.: `Kajetan 62`

Obraz chemiczny

technika własna/płótno, 41 x 33,5 cm

Mojżesz, z cyklu Portrety biblijne, 1959 r.

olej/płótno, 137 x 98,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `Kajetan 59`
Do listopada 2006 r. depozyt w Muzeum Okręgowym w Chełmie. Reprodukowany w katalogu: "Kajetan Sosnowski - malarz niewidzialnych światów", red. Bożena Kowalska, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1998.

Szary Obraz, 1981

obraz szyty, płótno lniane, 81 x 65 cm;
sygnowany na odwrocie u góry: KAJETAN SOSNOWSKI OBRAZ SZARY - 81 x 65 - 1981 - 9/13 oraz podpis autora nieczytelny i dedykacja

OBRAZ SZYTY, 1983

plótno zszywane,
92 x 89 cm
na odwrocie na plótnie napis: KAJETAN SOSNOWSKI obraz szyty z cyklu "UKLADY RÓWNOWARTOSCIOWE" 89 x 89 Kajetan 1983

Z ANATOMII ARCHITEKTURY II, 1958

olej, plyta pilsniowa, collage,
63.5 x 48 cm
sygnowany p.d.: Kajetan 58
na odwrocie na plycie napis: 217 (w kólku) | KAJETAN SOSNOWSKI | "Z ANATOMII | ARCHITEKTURY" II | OLEJ - 62 x 48 - 1958

Układy równowartości 67. Z cyklu: Obrazy szyte. 1973 - 1986

technika własna/płótno zszywane, 92 x 92 cm
sygn. na blejtramie: K. Sosnowski / 67

Z cyklu: Obrazy puste - Erotyk, 1959r.

olej/płótno, 98,5 x 79,5 cm
na odwrocie numery: 0 II - 19/1 - 11

liczba obiektów: 130