CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY I PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE, przed 1939
akwarela, ołówek, karton
33,8 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno
35,5 x 50,2 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
na odwrocie napis na krośnie: H.T. CHMIELINSKI | MARKTTAS IN KAZIMIERZ DOLNY
akwarela/karton, 46 x 31,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wł. Chmieliński'
akwarela/papier, 48 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany p.d.: 'ul. Nowomiejska | Wł. Chmieliński'
olej, tektura, 17 x 25 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
olej/płótno, 60 x 89,5 cm
do obarzu dołączony wydruk kadru przedstawienia
olej/płótno, 36 x 25,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wł.Chmieliński'
olej, płótno; 51 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
GABINET HOLENDERSKI W PAŁACU W WILANOWIE, lata 30. XX w.
akwarela, papier na kartonie
50 x 70 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: Wł. Chmieliński
Akwarela pochodzi z cyklu malowanych w latach 30. prac przedstawiających Pałac w Wilanowie.
KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE I PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE, przed 1939
olej, płótno
25 x 35,3 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
sygn.p.d.
olej, płótno, 56x91cm
Rynek na Starym Mieście w Warszawie
sygn.p.d.
akwarela, papier/tektura, 10x14.3 cm
olej/tektura, 17 x 24,5 cm
sygnowany p.d.: 'WłChmieliński'
KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE OD STRONY PLACU ZAMKOWEGO
akwarela, ołówek, papier
33,8 x 47,7 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Wł Chmieliński
PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE, przed 1939
akwarela, gwasz, tusz, pędzel, pióro, papier
33 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Figura Chrystusa przed kościołem św. Krzyża w Warszawie
akwarela, tektura, 49,5 x 34,8 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz
olej, płótno, 25,5 x 35,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
olej, płótno, 60 x 91 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
olej/płótno, 60 x 90 cm