FRYCZ Karol (1877-1963)
Felicja Rutkowska i Bronisława Jeremi
w sztuce Siostry bli¼nie i Helena Sulima w sztuce Prevosta Półdziewice" litografia, 48 x 63 cm, sygnowana dwukrotnie "FK" (monogram wiązany) z TEKI MELPOMENY, 1904
cena wywoławcza: Wykup abonament
FRYCZ Karol (1877-1963)
Józefa Wójcicka i Aleksander Zelwerowicz jako Nicefor, Filomena i Lichocki w sztuce Anczyca Kościuszko pod Racławicami" litografia,
44,5 x 64 cm, sygnowana "KF" (dwukrotnie) z TEKI MELPOMENY, 1904
FRYCZ Karol (1877-1963)
Marian Jednowski, Adolf Walewski i Leon Stępowski w sztuce Piotra Augustyna Carona Beaumarchais Wesele Figara
autolitografia/papier, 44,8 x 33,4 cm
sygnowany p. d.: `KF`
grafika pochodzi z Teki Melpomeny
FRYCZ Karol (1877-1963)
KRÓL W PODZIEMIACH (ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904 R.
autolitografia barwna/papier, 45 x 59,5 cm
sygnowany p. g.: "Eros i Psyche | Karol F."
FRYCZ Karol (1877-1963)
FRYCZ Karol (1877-1963)
Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904
Litografia barwna
w.: 450 x 595 mm
Grafika z Teki Melpomeny, Kraków 1904.
Lit.: Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965, p. 369; Grafika Polska ok. 1900 roku, Kraków 1968, p. 193
FRYCZ Karol (1877-1963)
FRYCZ Karol (1877-1963)
FRYCZ Karol (1877-1963)
FRYCZ Karol (1877-1963)
FRYCZ Karol (1877-1963)
Andrzej Milewski jako Apolinary z Anastazji Elizy Orzeszkowej
litografia, papier, 46 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Karol Frycz (ołówkiem);
napis p.g.: z "Anastazyi": / Apolinary.
FRYCZ Karol (1877-1963)
Marian Jednowski, Józefa Wójcicka
jako Nicefor, Filomena i Lichocki w sztuce Władysława L.
Anczyca "Kościuszko pod Racławicami"
z "Teki Melpomeny", Kraków 1904;
litografia, papier,
43,5 x 58 cm (w świetle oprawy)
FRYCZ Karol (1877-1963)
cynkografia, 18,7 x 15,8 cm
rysunek satyryczny z pisma Liberum Veto, czerwiec 1903,
odbito w drukarnii Władysława Teodorczuka w Krakowie,
sygn. rysunkiem kukiełki p.d.
Praca reprodukowana w: Ignacy Witz, Jerzy Zaruba 50 lat karykatury polskiej, Arkady, Warszawa, 1961, il.12.
FRYCZ Karol (1877-1963)
cynkografia, 18,7 x 15,8 cm
rysunek satyryczny z pisma Liberum Veto, nr VII, 10 maja 1903,
sygn. monogramem wiązanym p.d.: KF
Praca reprodukowana w: I. Witz, Jerzy Zaruba 50 lat karykatury polskiej, Arkady, Warszawa, 1961, il.13.
FRYCZ Karol (1877-1963)
- zaproszenie na Szopkę Krakowską Zielonego Balonika w Jamie Michalikowej (z Leonem i Stanisławem hr. Tarnowskim), 1911
autolitografia barwna, papier jasnobrązowy, 62 x 22,5 cm;
FRYCZ Karol (1877-1963)
litografia barwna, papier, 45 x 59,5 cm;
sygn. p.g.: Eros i Psyche / Karol F. (na kamieniu);
Grafika z Teki Melpomeny, Kraków 1904
FRYCZ Karol (1877-1963)
Ceremoniał parzenia herbaty, 1948 r.
olej/płótno, 74 x 95 cm
sygnowany, datowany oraz dedykacja p. d.: `Panu Eugeniuszowi Bojarskiemu | z wdzięcznością za życzliwość | w czasie wojny i pokoju | 17. - V - 48 Karol Frycz`
FRYCZ Karol (1877-1963)
ołówek, papier, 18 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: FK
FRYCZ Karol (1877-1963)
Dwie Magnificencje. Wyczółkowski i hr. Tarnowski. Zaproszenie na Szopkę Zielonego Balonika, 1911
litografia, 62 x 32 cm
FRYCZ Karol (1877-1963)
gwasz, papier,
84, 5 x 52 cm