NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
akwarela, ołówek, papier; 21 x 24 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Projekt polichromii kościoła p.w. Ducha Świętego w Tychach (kompozycja dwustronna)
akwarela, ołówek, papier
14,4 x 32,2 cm
Kobieta na kole tortur, 1950 r.
ołówek/papier, 20.50 x 14.50 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'J.N.'
* praca podlega opłacie Droit de suite
ołówek, tusz, akwarela/papier, 32,5 x 24,4 cm, sygnowany Jerzy Nowosielski na odwrocie
olej, płótno, 100 × 80,3 cm
sygn. z tyłu: JERZY NOWOSIELSKI | "AKT" | 1980 | OLEJ | 1980
ołówek/papier, 39,7 x 22,7 cm
sygnowany l.d.: 'J.N.'
AKT PRZY OTWARTYM OKNIE, LATA 70. XX W.
olej, płótno, 100 x 60 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
Kraków, Galeria Starmach
zakup od artysty
akryl, płótno, 80 x 60 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1981
PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
Kraków, Galeria Starmach
zakup od artysty
olej/tektura naklejona na płótno, 40 x 30 cm
sygnowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski'
OPINIE:
- w załączeniu certyfikat Fundacji Nowosielskich w Krakowie
olej/płótno, 60 x 49 cm
sygnowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1978'
OPINIE:
olej/płyta pilśniowa, 43 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1965 | J. NOWOSIELSKI'
na odwrociu nalepka z opisem pracy: '28 | JERZY NOWOSIELSKI | [adres] | 'PEJZAŻ' 1963 | (olej, pilśniówka) | 43 x 60 cm | CENA: 430 Ł' obok nalepka handlu zagranicznego Desy z opisem pracy i datą 1963
- kolekcja instytucjonalna, Polska
- Jerzy Nowosielski, wystawa retrospektywna, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa, 6.03-26.03.1963
- Jerzy Nowosielski, wystawa indywidualna, Wojewódzki Dom Kultury, Klub Zamek, Lublin 1963
- Jerzy Nowosielski, wystawa indywidualna, Cassel Gallery, Londyn 1963
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy indywidualnej w Cassel Gallery, Londyn 1963, poz. 28, s. nlb. (spis)
Projekt dekoracji cerkwi w Hajnówce, 1970
akryl, gwasz, tektura; 70 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: J. NOWOSIELSKI 1970 HAJNÓWKA (ołówkiem);
na odwrocie opisany: 13 Hajnówka.
serigrafia barwna/papier, 70 x 40 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.NOWOSIELSKI 1999.', opisany l.d.: 'e/a'
serigrafia barwna/papier, 81 x 61 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.NOWOSIELSKI 1999 r.' oraz opisany l.d.: '47/50'
serigrafia barwna/papier, 90 x 70 cm
serigrafia barwna/papier, 89 x 70 cm
akryl/deska, 23 x 47,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 98' oraz wskazówka montażowa
- Jerzy Nowosielski Abstrakcje, Galeria Starmach, Kraków, luty-marzec 1998
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy indywidualnej, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 2003, poz. kat. 740, s. 540 (il.)
gwasz/papier, 34,5 x 46 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J.NOWOSIELSKI 1947'
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy indywidualnej, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 2003, poz. kat. 64, s. 56 (il.)
tempera/deska, 55 x 34,5 cm
opisany na froncie w języku ukraińskim: 'Сватий Микули'
na odwrociu nalepka z ceną oraz opisem w języku ukraińskim: 'Новосельский', pochodząca z galerii Tatiany Kuliczyńskiej
- galeria Tatiany Kuliczyńskiej, Ukraina
olej/płótno dublowane, 90 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1979 JERZY NOWOSIELSKI"
- własność artysty, do 1989
- aukcja dzieł sztuki wspierająca komitet wyborczy Tadeusza Mazowieckiego, grudzień 1989