1 zł
2 600 000 zł

FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

PEJZAŻ GÓRSKI

Akwarela, papier, 33,5 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Świerki w Tatrach

olej, płyta, 55 x 27 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz

PEJZAŻ z POGÓRZA

olej na tekturze, 44,5 x 52 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz",
na odwrocie Martwa natura z żonkilami w niebieskim wazonie.

Rzeka zimą

olej, płyta, 50 × 68 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Fundacja dla Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego (ofiarowany przez darczyńców)

Martwa natura z kwiatami i porcelanową figurką, lata 20.

Olej, tektura malarska; wym.: 49 x 69 cm; sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz. Artysta często, od 1911, zestawiał kwiaty i niewielkie, porcelanowe figurki.

Pejzaż z wiejskimi domami, lata 20.

Gwasz, akwarela, papier; wym. w świetle pp: 48,5 x 68,5 cm; sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz.

KRAJOBRAZ PODGÓRSKI

olej na tekturze, 27,5 x 37,5 cm,
sygnowany p.d. "Stefan Filipkiewicz"

Chaty góralskie

olej, tektura, 49 x 69 cm,
Na odwrocie tuszem wiązany monogram autorski: SF.
Obraz po konserwacji.

Różowe róże

olej, sklejka, 62 x 51 cm,

Roztopy

olej, płótno, 61 x 81 cm,
sygn. i dat.p.d.: Stefan Filipkiewicz 1930

Widok z Bystrej na Świnicę, 1928 r.

akwarela, papier, 47 x 66 cm,
sygn.i dat.p.d.: Stefan Filipkiewicz 1928

Panorama Tatr

akwarela, papier, 48 x 68 cm;

Chata, 1934 r.

akwarela, papier, 30 x 43 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: Stefan Filipkiewicz. 34

Pejzaż podgórski

akwarela, papier, 36,5 x 49,5;

Peonie, 1923/4 r.

olej, tektura, 99 x 70 cm (owal),
sygn. śr. d.: Stefan Filipkiewicz, na odwrocie monogram wiązany: SF 1923/4

Pejzaż z Podhala

olej, tektura, 32 x 40,5 cm, niesygn., na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez córkę

Góralska chata

akwarela, gwasz, kredka/papier, 33 x 48 cm (wymiary w świetle ramy)
sygnowany p.d.: 'Stefan Filipkiewicz'

Roztopy

olej, dykta; 22,5 x 48 cm
sygn. p.d.: Mieczysław Filipkiewicz; X.1 1938.

Martwa natura - szkic olejny

olej, tektura; 50 x 35 cm;

Kwiaty

olej, płyta, 50,5 × 70 cm

liczba obiektów: 444