KRAUPE-ŚWIDERSKA Janina (1921 Sosnowiec - 2016 Kraków)
olej, płótno, 130 x 90 cm
sygn. p. d.: J. Kraupe
dat. na odwrociu 2005
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz/tworzywo sztuczne, 31,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'J. Kraupe'
Monotypia; wym.: 765 x 772 mm;
sygn. p. d.: J. Kraupe; e/a VI
linoryt barwny, papier żeberkowy;
58,5 x 48 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opisany u dołu poniżej kompozycji: "Ptak ognisty" 2/10 J. Kraupe 1965; w obrębie pracy u góry napis: Strawiński/ Ognisty Ptak. Praca zakupiona przez oferenta od artystki w 2009 r.
Olej, płótno; wym.: 100 x 77,5 cm; sygn. l.d.: J. Kraupe.
H-moll Messe I [Msza H-moll Jan Sebastiana Bacha], 1994
Linoryt barwny; wym.: 700 x 497 mm; sygn. białym tuszem p.d.: J. Kraupe 1994, l.d. tytuł w języku niemieckim; egz. 3 z 10.
olej, płótno, 130 x 97 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe oraz na odwrocie: JANINA KRAUPE ZŁOTA SYMFONIA OLEJ 1995
monotypia; 33 x 24 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: J.Kraupe 1974;
napis l. d.: Kamień i róża ips d`art.V
olej, płótno; 77 x 63 cm;
sygn. l. d.: J. Kraupe
na odwrocie napis autorski: JANINA KRAUPE/ "PLAŻA"/ OLEJ 1967
linoryt barwny/papier, 72 x 39 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J Kraupe 1968 r.` oraz l.d.: `Tekst z aniołem` epr d`art 3/20`
sygn., dat. i opisany u dołu poniżej kompozycji: "Ptak ognisty" 2/10 J. Kraupe 1965; w obrębie pracy u góry napis: Strawiński/ Ognisty Ptak.
Praca zakupiona przez oferenta od artystki w 2009 r.
linoryt barwny/papier, 79 x 58,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Kraupe 1979` oraz tytuł i numer edycji l.d.: ` "Sygnatura Iwa" 6/90`
Olej, płótno; wym.: 77 x 97 cm;
sygn. l.d.: J. Kraupe; na odwrocie: JANINA KRAUPE / WIEŻE KRAKOWA / OLEJ 1947.
Portret Tadeusza Kantora, 1975 r.
tusz, papier,
52 × 27 cm w świetle passe-partout
sygn. dat. i opisany p. d.: Portret/Tadeusza/Kantora 1975/J.Kraupe
gwasz, 70 x 50 cm, sygn.
sygn. p.d., dat. na odwrociu
olej, płótno
33.5x33.5 cm
Srebrny zachód słońca za daleką górą, 1993 r.
akwarela, ołówek, gwasz/papier, 66 x 48 cm
u dołu autorski tytuł oraz sygn. `J. Kraupe`
linoryt/papier, 65 x 50 cm
u dołu tytuł autorski i ed. `21/25` oraz sygnowany i datowany .: `J. Kraupe 1987`