BORYSOWSKI Stanisław (1901 Lwów - 1988 Toruń)
akwaforta, akwatinta/papier, 48 x 21,5 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `Borys`
Estymacja: 800 - 1 000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwaforta/papier, 17,5 x 19,3 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `Borysowski`
Estymacja: 600 - 900 zł
olej, tektura, 22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Borysowski 931
olej, tektura,
22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Borysowski 931
KOŚCIÓŁEK NA PODHALU, l. 30-te
Olej, płótno;
59,5 x 80 cm
Sygnowany l.d.: Borysowski
Martwa natura z czerwoną draperią, 1967
olej, płótno,
60 x 76 cm;
sygn. l. d.: Borysowski 67
olej, płótno;
56 x 70 cm
Obraz dwustronny:
Na odwrocie: Portret kobiety, olej, płótno; 70 x 56 cm
MARTWA NATURA Z KWIATAMI W WAZONIE
olej/sklejka,
50,5 x 42 cm
sygnowany l. d.: `Borysowski`
Linoryt; wym.: 505 x 440 mm; sygn. oł. p.d.: S. Borysowski 1975, l.d. tyt., odb. 2/15. Grafika po konserwacji; brak górnego marginesu.
olej, płótno,
60 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Borysowski
olej, sklejka;
53 x 63 cm
sygn. l.d. Borysowski
Pejzaż z Francji [Dolina Rodanu], lata 30. XX w.
Olej, płótno;
wym.: 62 x 70 cm;
sygn. l.d.: Borysowski. Praca z czasów studiów w paryskiej filii krakowskiej ASP u prof. J. Pankiewicza (1933-35). Efektowna, paryska rama.
olej na płótnie,
59,4 x 79,5 cm
sygnowany p.d. "Borysowski"
na odwrocie naklejka "L. BŁASIK/ Kraków/ Stradomska 18/ Salon Obrazów i Dzieł Sztuki".
sygn. l.d.
olej, sklejka
73.5x73.5
olej, płótno,
67 x 57,5 cm;
sygn. na odwrocie: Borysow
olej, płótno,
60 x 73 cm;
sygn. l. d.: Borysowski
Na odwrocie opis autorski: Borysowski St. / 1942 / Lwów