DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
inkografia/papier, 40 x 30 cm (format arkusza)
opisany l.d.: "9/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"
cena wywoławcza: Wykup abonament
inkografia/papier, 40 x 40 cm (format arkusza)
opisana l.d.: "10/100", sygn. p.d.: "E. Dwurnik"
inkografia/papier, 40 x 40 cm (format arkusza), inkografia OPRAWIONA
opisana l.d.: "8/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"
inkografia/papier, 50 x 70 cm (format arkusza)
opisana l.d.: "7/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"
opisana l.d.: "8/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"
opisana l.d.: "10/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"
inkografia/papier, 70 x 50 cm (format arkusza)
opisana l.d.: "8/100",
sygn. p.d.: "E. Dwurnik"
olej/płótno, 65 x 81 cm
sygn. p.d.: „2017/E. Dwurnik”
Olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany l.d.: ,Myczkowce.’, p.d.: 'E.Dwurnik’
Chrystus na podwórku z cyklu Krzyż, 1979
olej, płótno 73,5 x 54,5 cm
sygn. l.d.: E.Dwurnik 79 CHRYSTUS NA PODWÓRKU
opisany na odwrocie: E. DWURNIK 1979 NR: 2 X 575
na odwrocie dwie nalepki z opisem pracy
Czterech robotników na tle fabryki, 1984
olej, płótno, 146 x 114 cm
sygn. p.d.: CYKL XVI ROBOTNIC Y NR 72 | 942 |CZTERECH ROBOTNIKÓW NA TLE FABRYKI
opisany na odwrocie: 942 1984 E.DWURNIK NR:XVI – 72 – 942
na blejtramie nalepki Benjamin Rhodes Gallery w Londynie oraz Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim
olej, płótno; 65x81 cm, sygnowany p.d.: "2017 | E. DWURNIK", na odwrocie: "2017 | E. DWURNIK | "PLAC ZAMKOWY" | NR: XI-855-7196"
*droit de suite
tusz, kolaż, papier; 49x37 cm (w świetle passe-partout), sygnowany l.d.: "Pomnik ufo", p.d. ołówkiem: "E. Dwurnik 79."
*droit de suite
olej, płótno; 30x30 cm, sygnowany p.d.: "2018 | E. Dwurnik", na odwrocie: "2018, E. Dwurnik, "ŻÓŁTE TULIPANY" | NR: XXIII - 1807 - 7782"
*droit de suite
akryl, olej, płótno
114,5 x 146 cm
sygn. pośrodku prawej krawędzi:
1972 r. | E. DWURNIK; pr.g.: >>U RZEŹNIKA<< [w ramce] >>PUSTE HAKI<< [ukośnie]; l.d.: NR: 76. [w ramce];
na odwrocie na płótnie sygn.: E. DWURNIK | 1972 | >>U RZEŹNIKA<< | 190 [w ramce];
na odwrocie na płótnie nalepki:
- autorska: EDWARD DWURNIK 1972 IV-28 | CYKL V Chwila | TYTUŁ U rzeźnika | WYMIARY 114 x 147 | TECHNIKA akryl, olej | NR: 76.;
- STUDIO | TEATR | GALERIA z datą 16. XII. 1974 | 15. I. 1975;
- BWA LEGNICA z datą 8. 9. 1974.
na krosnach nalepki:
- Galeria Sztuki BWA | ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH W SZCZECINIE, 1982;
- BWA PŁOCK 1982;
- BWA w Łodzi 1978;
- Galeria Sztuki Współczesnej Olsztyn, grudzień 1980;
- Galeria Stuki Współczesnej Zachęta... Próba retrospektywy...;
- BWA w Lublinie, delegatura w Zamościu 2 - 30. V. 74 r.;
- GALERIA 72 MUZEUM CHEŁM, 26. I. 1984 r. do 20 II. 1984 r.;
- JYVASKYLAN TALVI ‘83 | EDWARD DWURNIK, Kuvia Puolasta | 27. 1 - 20. 2. 1983 ALVAR - AALTO - MUSEO
akryl, płótno
119,5 x 89,5 cm
sygn. p.d.: 2008 | E. DWURNIK
na odwr. na płótnie sygnatura: 2008 | E. DWURNIK | „CZERWONE | TULIPANY = | NR: XXIII [w ramce] - 239 = 3880 =
olej, płótno
146 x 114,5 cm
sygn. p.d.: BAR >SASKI< E.D.
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: 1990 | E. DWURNIK | BAR „SASKI“ II [w ramce] | NR: XV - 239. | 1550 [w ramce]; l.g.: 1550 [w ramce]
na górnej i dolnej krawędzi płótna powtórzony dwukrotnie tytuł: BAR SASKI BAR SASKI
PŁOCK, NR 183 Z CYKLU: PODRÓŻE AUTOSTOPEM (CYKL IX), 1980 r.
olejpłótno, 73,5 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: 80 DWURNIK
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: 1980 | E.DWURNIK | IX - 183.677
na blejtramie nalepka autorska z opisem
sygn. dat. l.d. i na odwrociu
akwarela, tempera, papier
48x27 cm
sygn. dat. p.d. i na odwrociu
akwarela, tempera, papier
46x27.5 cm