WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
akwarela, na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 35,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: WWeiss (ołówkiem)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Bukiet kwiatów w błękitnym wazonie
Akwarela, papier,
36,4 x 25,4 cm,
sygn. p.śr. monogram wiązany: WW 1930
akwarela/papier,
33 x 23,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: 'WWeiss'
Teka 12 drzeworytów: Gondole - San Giorgio w Wenecji (wym.: 195 x 275 mm);
Monotypia jednobarwna;
wym. 195 x 290 mm;
sygn. oł. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, dział monotypii, poz. 54, il. s. 81.
drzeworyt, papier bibułkowy,
28 x 21,5 cm (odcisk płyty);
sygn. pod ryc. p. d.: WW (ołowkiem)
olej, płótno,
35,5 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: WW,
sygnatura powtórzona z prawej po środku: WWeiss/ 1936,
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WW/3/1008 (numery inwent. ze spuścizny po artyście)
akwarela, papier,
33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
ołówek, tusz lawowany, papier kremowy,
30 x 22 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie stempel owalny: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY, wewnątrz faksymile WW; poniżej stempla nr 001210
Olej, płótno naklejone na tekturę;
32,7 x 45,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: WWeiss
kredka, papier;
20 x 29 cm
sygn. p.d. WW (monogram wiązany)
kredka, papier;
28,5 x 46 cm w świetle passe-partout
sygn. p.śr. WW (monogram wiązany)
olej, płótno, 79,5 x 60 cm
Na odwrocie numeracja ze spuścizny po artyście: "0161/WW3" [monogram wiązany]
akwarela, karton,
31,7 x 24,2 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
29x22.5 (w świetle passe-partout )
olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany p. d.: `W. Weiss`
POCHODZENIE: kolekcja rodzinna Wojciecha Weissa
olej, płótno, 35 x 51 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie dedykacja: Kochanej Giulianie Ślebarskiej / na pamiątkę ofiaruje / Zolich Karol. / Kraków, dnia 15.9.1966 r.
akwarela, piórko, tusz, papier, 24,6 x 35,5 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW