WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Jarmark w Kalwarii Zebrzydowskiej, 1913
olej, płótno
66,5 x 95,5 cm
sygn. p.d. WW
cena wywoławcza: Wykup abonament
Drzeworyt;
wym.: 214 x 278 mm;
sygn. oł.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 56, poz. 104.
Drzeworyt;
wym.: 215 x 293 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 56, poz. 107.
Kościół Mariacki w Krakowie - Poranek, 1942
Drzeworyt;
wym.: 277 x 215 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 57, poz. 108.
Kraków - Barbakan z gołębiami, 1942
Drzeworyt;
wym.: 277 x 215 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 56, poz. 106.
Z okna pracowni - Widok na Bramę Floriańską, 1941
Drzeworyt;
wym.: 277 x 213 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 55, poz. 103.
Bałtyk - powrót z połowu, 1940
Drzeworyt;
wym.: 78 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 55, poz. 100.
Drzeworyt;
wym.: 215 x 255 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss, sygn. na klocku p.d. monogram wiązany WW.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 50, poz. 70.
Wenecja - deszcz (z teki Drzeworyty), 1925
Drzeworyt;
wym.: 130 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 47, poz. 53.
Sadzawka św. Stanisława na Skałce w Krakowie, 1911
Litografia kredką;
wym.: 415 x 295 mm;
sygn. pł.: WW. Grafika z teki "Kraków", wydawanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 42, poz. 28.
Drzeworyt;
wym.: 215 x 255 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Weiss.
Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Kraków 2006, s. 42, poz. 24.
drzeworyt, bibułka,
21 x 27,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołowkiem)
olej, płótno,
35,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: WW (monogram wiązany)
na odwrocie oznaczenia ze spuścizny artysty 0115/ WW 3
olej, płótno,
96 x 81 cm;
sygn. p.d.: WW;
na odwrocie oznaczenia ze spuścizny po artyście: 0612/ WW 3
olej/tektura,
64 x 50 cm
sygnowany p. śr.: `W Weiss`
olej/płótno,
80 x 63,5 cm
sygnowany p. d.: `W Weiss`
olej na płótnie,
60 x 45,5 cm,
sygnowany po lewej, pośrodku monogramem "WW"
Portret kobiety w niebieskim szalu
olej, tektura;
89,5 x 62,5 cm
sygn. l.d. WW [monogram wiązany]