NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek, bristol, 18 x 25 cm;
napis u dołu: NESYTORMAZARZK/KRYNICAKRAKOWSKIMIASTOPOWIATSEŁO
na odwrocie: pieczątki autorskie: Pamiątka z Krynicy/ Nikifor Artysta Malarz, NIKIFOR-MALARZ/ KRYNICA oraz odręczny napis autorski: 1000 ZL
cena wywoławcza: Wykup abonament
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz, tusz, papier, 18,5 x 14,2 cm. U dołu napis autorski: ZDROWAWIEŚSEŁ 0307
Na odwrocie stempel Stowarzyszenia Historyków Sztuki Oddział w Krakowie oraz okrągła pieczęć autorska z napisem na otoku: NIKIFOR PAMIĄTKA Z KRYNICY
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Widok Krakowa z kościołem Mariackim
TROSYTAWILLA. Na odwrocie pieczęć Stowarzyszenia Historyków Sztuki Oddział Krakowski.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek, tusz, akwarela, gwasz, papier, 21 x 17 cm
Na odwrocie trzy stemple autorskie oraz pieczęć Stowarzyszenia Historyków
Sztuki Oddział w Krakowie.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 20 x 14,5 cm
(w świetle oprawy); napis u dołu: KRYNICAWILLABRSACRVILCAWSR.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier, 20,5 x 15 cm; (w świetle oprawy);
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Akwarela, gwasz na papierze 29,5 x 21 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "TKAONAWMIASTOKRAKOW..."
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Akwarela, gwasz na papierze 17 x 24 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "STOZARESZÓWMIASTOPOWIATWIEŚ"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
kredki/papier, wymiary: 10 x 8 cm
sygnowany na odwrociu: "NASWIETAPAX/200 ZŁ/ ARTYSTA/MALARZ NIKIFOR MATEJKO KRYNICA WIEŚ"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Pejzaż miejski z kościołem, około 1960
akwarela, tempera, papier; 14,8 x 21,7 cm;
u dołu napis: NOWYSWIES ROSYTAKOSE ŁOPOWIAT
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, tempera, papier; 18 x 15,5 cm;
u dołu napis: KRYNIPAZ DROJSEŁO250/zł
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Akwarela, gwasz na papierze 18 x 11,5 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "POWIAT / RMMIASROMILLAKLONI"
Na odwrocie pieczęć - "Nikifor / Matejko z Krynicy / Wieś 5 0000"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM I DUCHOWNYM
Akwarela, gwasz na papierze 23 x 17 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "PAŁNICRWIESSEŁOROSYTA75ZŁ"
Na odwrocie pieczęcie - "Mistrz z Krynicy / Nikifor", "Nikifor-Malarz / Krynica"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Akwarela, gwasz na papierze 22,5 x 16 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "KRYNICAZDROJMIASTOSEŁO"
Na odwrocie pieczęcie - "Pamiątka z Krynicy / Nikifor", "Nikifor Artysta / Krynica Wieś"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
PEJZAŻ MIEJSKI Z WIDOKIEM KOŚCIOŁA
Akwarela, gwasz na papierze fotograficznym 23,5 x 18 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "KRYNICYKOLLIOWPOWIADEŁW"
Na odwrocie pieczęcie- "Pamiątka z Krynicy / Nikifor", "Nikifor Artysta / Krynica-Wieś"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM I DUCHOWNYM II
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "25ZŁ / ZŁOPKIWIESPOSYTASEŁO"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Akwarela, gwasz na papierze 21 x 23,5 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "WKRYNICAWILLÉ"
Na odwrocie pieczęć - "Nikifor / Pamiątka z Krynicy /"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Akwarela, gwasz na papierze 18 x 23 cm
Wzdłuż górnej krawędzi podpis - "CEŁOPOWIAT NPKOLIV 2000 ZŁ"
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "KRWIEŚROLLMŁYIALTRCHRUPLLR"