1 zł
2 600 000 zł

WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Aneri malująca pod kopami - pejzażystka, 1926

Drzeworyt; wym.: 100 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, kat. 112, il. s. 57.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pijany dziad, 1925

Drzeworyt; wym.: 185 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 74. Stan zachowania: uszkodzenie papieru w l.g narożniku - otwór średnicy 7 mm.

Modelka czytająca, 1925

Sucha igła; wym.: 83 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 67.

Kalwaria po burzy, 1925

Drzeworyt; wym.: 220 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss; na pł. p.d.: monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 71.

Akt za tiulową zasłoną, 1925

Drzeworyt; wym.: 113 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 69.

Dawny dworzec kolejowy w Krakowie, 1925

Drzeworyt; wym.: 215 x 276 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 65.

Palmy nad morzem - promenada w Nicei, 1925

Drzeworyt; wym.: 115 x 175 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 60.

Zachód słońca - Nicea, plac Massena, 1925

Drzeworyt; wym.: 195 x 275 mm; nie sygn. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 63.

Nicea - bulwar (z teki Drzeworyty), 1925

Drzeworyt; wym.: 196 x 278 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 57.

Wenecja - Bragocja (z teki Drzeworyty), 1925

Drzeworyt; wym.: 132 x 146 mm; sygn. oł. p.d.: W.W. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 56.

Café Florian w Wenecji (z teki Drzeworyty), 1925

Drzeworyt; wym.: 277 x 197 mm; sygn. oł. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 54.

Wenecja - kanał (z teki Drzeworyty), 1925

Drzeworyt; wym.: 247 x 190 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 51.

Ospedale - Scuola di S. Marco (z teki Drzeworyty), 1925

Drzeworyt; wym.: 195 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: W. Weiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 50.

Malarka, 1925

Drzeworyt; wym.: 278 x 197 mm; sygn. oł. p.d.: WW oraz na pł. p.d.: monogram wiązany: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 47.

Akt - leżąca w pracowni, 1923

Litografia kredką; wym.: 160 x 220 mm; sygn. na kamieniu p.d.: monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 43.

Hanusia śpiąca w hamaku, 1920

Litografia kredką; wym.: 212 x 278 mm; sygn. oł. p.d.: WW oraz na kamieniu p.d.: monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 42.

Akt leżący, 1916

Sucha igła z akwatintą; wym.: 138 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 36.

Akt - w pracowni, 1916

Akwaforta z akwatintą; wym.: 138 x 97 mm; sygn. oł. p.d.: monogram wiązany WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 35.

Głowa dziewczyny, 1916

Miedzioryt; wym.: 158 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 33.

Akt, 1915

Drzeworyt; wym.: 150 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 30.

liczba obiektów: 1794