NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
cena wywoławcza: Wykup abonament
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
PEJZAŻ MIEJSKI Lata 30-te XX w.
Akwarela na papierze 19,5 x 26,6 cm
Pochodzenie - kolekcja Tadeusza Kulisiewicza
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
SCENA RODZAJOWA Lata 30-te XX w.
Akwarela na papierze 21 x 27 cm
Wzdłuż górnej i dolnej krawędzi napisy autorskie
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
tempera, papier 27,5 x 21 cm
na rewersie: stempel NIKIFOR MALARZ KRYNICA WIEŚ
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, 19,5 x 29 cm
na odwrocie pieczęć
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier, 21 x 33,8 cm
U dołu napis autorski: PT.ELRWIEŚWSIPOWIATBDILAWILLAPOZKA (?
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, wym.: 25 x 32,5 cm
Przy dolnym marginesie napis: WIDOK WARSZAWA STOLCA NIKIFOR MATEJKO ROSYTA WILLA SEAO 100zł
Na odwrociu 2 pieczęcie podłużna i okrągła: Nikifor artysta Krynica; Pamiątka z Krynicy
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
PEJZAŻ FANTASTYCZNY, Lata 30-te XX w.
Akwarela na papierze 22 x 26,5 cm (w świetle passe-partout)
Wzdłuż dolnej krawędzi napisy autorskie
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
MIASTECZKO - RYNEK, Lata 30-te XX w.
Akwarela na papierze 21 x 26 cm (w świetle passe-partout)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Ołówek, papier; 16,4 x 24,4
Na dole napis ołówkiem: RUE- FRUSTERSOW- NOWYMIASTOWILLA
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Ołówek na papierze; 21,6 x 14,5 cm
Na dole napis ołówkiem: SROYNAWSIPAHLA WILA
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Ołówek, papier; 20,6 x 14,1 cm
Na dole napis ołówkiem: KOSCRNOWKWSIMIASTO
Na odwrocie pieczątka: w owalu "MISTRZ Z KRYNICY| NIKIFOR" oraz napis "NIKIFOR- MALARZ KRYNICA"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Akwarela, gwasz na papierze 13,5 x 19,5 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "KRAKOWGŁWSIROSYTAKOSNCSEŁO"
Na odwrocie pieczęć - "Nikifor Matejko / Krynica Wieś / Artysta Malarz"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
gwasz, akwarela na brystolu, 21 x 15,2 cm,
napis u dołu "STARYKRYNICAZDROJPOWIAT", na odwrocie stempel "PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
gwasz, akwarela na papierze, 20,7 x 14,7 cm,
napis u dołu "KRYNICAWSIZDROJSEŁO7000ZŁ", na odwrocie stempel "Pamiątka z Krynicy Nikifor Artysta Malarz"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
niesygnowany
akwarela, gwasz, kredka, papier
34.3x25
(na odwrociu szkic ołówkiem)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Akwarela, papier; 16,8 x 21,8 cm (w świetle passe-partout)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Akwarela, papier; 18,8 x 26,7 cm (w świetle passe-partout)