WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, płótno,
33 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Na odwrocie stempel ze spuścizny po artyście z numerem 1065, faksymile monogramu WW2.
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz, papier
44,5 x 62 cm w świetle passe-partout
Na odwrocie: stempel 0642 / (faksymile monogramu artysty)WW3
olej, płótno;
66 x 50 cm
sygn. l.d. WWeiss
Na odwrocie stempel z nr 0833 i faksymile podpisu artysty WW2 [monogram wiązany]
akwarela, ołówek, papier;
37 x 27 cm
Na odwrocie nalepka Akt II/ r.1920 [1912] kat.180 Muzeum Narodowe/ Kraków 1962
OCZEKIWANIE (PEJZAŻ I), OKOŁO 1921 R.
olej/płótno dublowane,
94 x 80 cm
sygnowany l. d.: `WW`
Olej, tektura;
12,5 x 21,5 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000519 2
W prawym górnym rogu napis ołówkiem: 349.
RENIA W SADZIE W KALWARII, 1909
Olej, tektura;
21,5 x 13 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY.
Pod pieczęcią numer: 000599 2
PEJZAŻ ZIMOWY Z KALWARII, ok. 1908
Olej, tektura;
12,4 x 22 cm
Sygnowany p.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 0005682
OKNO W PRACOWNI NA ULICY STRASZEWSKIEGO W KRAKOWIE, 1909
Olej, tektura;
21,5 x 13 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000733 2
Olej, tektura;
13 x 21,5 cm
Sygnowany l.g.: WW
Pod pieczęcią numer: 000674 2
W lewym dolnym rogu napis ołówkiem: W Krakowie 1909
RODZINA POD ORZECHEM. PODWIECZOREK W SADZIE W KALWARII, 1909
Olej, tektura;
35 x 26 cm
Sygnowany p.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000747. W prawym górnym rogu napis ołówkiem: 527.
SZKLANA KULA PRZED DOMEM W KALWARII, 1906
Olej, tektura;
13 x 21,5 cm
Sygnowany l.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000658 2
RENIA PRZED DOMEM W KALWARII, ok. 1907
Olej, tektura;
13 x 21,5 cm
Sygnowany p.d.: WW
Pod pieczęcią numer: 000661 2 W lewym górnym rogu napis ołówkiem: Renia przy domu w Kalw.
Drzeworyt; wym.: 178 x 355 mm; sygn. p.d.: WWeiss. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, kat. 114, il. s. 26.
Drzeworyt; wym. komp: 246 x 343 mm, pl.: 300 x 468 mm; sygn. p.d.: WWeiss. Stan zachowania: zażółcenia na prawej i lewej krawędzi arkusza, po prawej stronie retuszowany ubytek - średnica 1,5 cm; naddarcie po lewej stronie. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, kat. 112, il. s. 57.
Lanckorona spod Ukrzyżowania - pustelnia (z teki Czartak), 1928
Litografia dwubarwna; wym.: 135 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: WW. Lit.: R. Weiss, "Wojciech Weiss. Twórczość graficzna", Nautilus Kraków 2006, poz. 81.