1 zł
2 600 000 zł

BARANOWSKI Henryk (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Rybacy I, 1974 r.

olej, płyta, 40,5 × 50 cm
sygn. p. d.: H. Baranowski
na odwrocie autorska nalepka z tytułem pracy i rokiem powstania

cena wywoławcza: Wykup abonament

Gdynia - Orłowo

olej, płótno, 38 × 55 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski

Pejzaż śródziemnomorski

olej, płótno,
50 × 60 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: H.Baranowski

Kwiaty - astry

akwarela, papier,
49 × 34 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: H. Baranowski

Kamień, 1974 r.

akwarela, ołówek, papier,
47,5 × 73,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: H. Baranowski/ Kamień 1974

Spacerkiem nad morzem

olej, płótno, 100 × 81 cm sygn. l. d.: H. Baranowski
na odwrocie napis: SPACERKIEM/ NAD MORZEM/81 × 100/ Nr.3 / olej H.BARANOWSKI

Estymacja: 16000 - 20000 zł

Kwiaty

olej, płyta, 55 × 46 cm,
sygn. l. d.: H.Baranowski
na odwrocie naklejka z Pracowni Plastycznej Marynarki Wojennej w Gdyni

Estymacja: 5000 - 6000 zł

Gniew nad Wisłą

linoryt, papier,
38 × 35,5 cm w świetle passe-partout
p. d.: monogram HB (na płycie)
sygn. p. d.: HBaranowski
opisany ołówkiem l. d.: Gniew nad Wisłą

700 - 900 zł

Drzewa

akwarela, papier, 39 × 50 cm w świetle
passe-partout
sygn. l. d.: H. Baranowski

3 500 - 4 500 zł

Widok na plażę z latarnią morską

olej, płyta; 50 x 25 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: H. Baranowski

Bukowina, około 1976 r.

olej, płyta, 51 × 61,5 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski

Estymacja:5 000 - 6 000 zł

DROGA NA KOCIEWIU

Linoryt;
29,2 x 35,7 cm w świetle passepartout
Sygnowany p.d. monogramem na klocku: HB, oraz pod klockiem, flamastrem: l.d.: Droga na Kociewiu, p.d.: H. Baranowski

STAROGARD GDAŃSKI

Linoryt;
35,6 x 33 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d. monogramem na klocku: HB, oraz pod klockiem, flamastrem: l.d.: Starogard Gdański, p.d.: H. Baranowski

Checze [kaszubskie chaty] rybackie w Rewie (1988)

sygn. p.d., dat. na odwrociu
olej, pilśnia
50x70

Gniew nad Wisłą

Linoryt, 38 x 36 cm. Sygnowany monogramem na klocku p.d. "HB" oraz pod klockiem, ołówkiem "Gniew nad Wisłą" i "H. Baranowski". Oprawa.
Malarz i grafik związany z artystycznym środowiskiem Wybrzeża. Studiował w Sopockiej PWSSP w pracowni Juliusza Studnickiego i Juliusza Strzałeckiego. Służył w marynarce, prowadził Pracownię plastyczną Marynarki Wojennej.

ŁODZIE PRZY BRZEGU

Olej, tektura;
17,5 x 25 cm
Sygnowany l.d.: H. Baranowski

ŁÓDŹ NA MORZU

Olej, tektura;
18,5 x 25 cm
Sygnowany p.d.: H. Baranowski

Łodzie rybackie

olej, płótno
50 x 70 cm
sygn. p.d.: A. Baranowski

Kuter torpedowy

olej, tektura,
49 x 69 cm;
sygn. l. d.: H. Baranowski

Teka siedmiu rycin

Panorama portu Gdyni, Gniew nad Wisłą, Stargard Gdański, Pejzaż, ORP Burza, ORP Błyskawica, Szkuner Iskra
linoryt, papier, różne formaty, sygn. na płycie HB (monogram wiązany),
opisane i sygn. u dołu z prawej: H. Baranowski (ołówkiem)

liczba obiektów: 114