GROTTGER Artur (1837-1867)
MŁODZIENIEC W BARANKOWEJ CZAPCE, 1860
olej, tektura,
34 x 24.5 cm
sygnowany p.d.: Lwów 28/10 860 | AG (monogram wiązany; sygnatura wydrapana trzonkiem pędzla w mokrej farbie)
Na odwrocie karta z orzeczeniem dra Kazimierza Buczkowskiego potwierdzającym autorstwo Grottgera (Kraków, 10 kwietnia 1965; maszynopis)
cena wywoławcza: Wykup abonament
GROTTGER Artur (1837-1867)
sygnowany, datowany p.d.
(orzeczenie dr Kazimierza Buczkowskiego z 1965 r.)
olej, tektura
34x24.5
GROTTGER Artur (1837-1867)
olej, płótno,
32 x 39 cm
sygnowany przy lewej krawędzi u dołu monogramem wiązanym: AG
Na odwrocie, na dolnej listwie krosien zachowany fragment nalepki z nazwiskiem artysty, numerami 538 i 38 oraz owalnym stemplem warszawskiego Salonu Sztuki Abe Gutnajera. Na płótnie naklejony wycinek z nieokreślonej gazety z artykułem Z.Badowskiego pt. Artur Grottger.
GROTTGER Artur (1837-1867)
PORTRET MŁODZIEŃCA (AUTOPORTRET ?), 1860 r.
Olej, tektura; 33,7 x 24,5 cm
Sygn. p. d. (sygnatura drapana w mokrej farbie): Lwów 28/10 860 | AG (monogram wiązany)
Na odwrocie orzeczenie o autentyczności obrazu K. Buczkowskiego z 1965 r.
GROTTGER Artur (1837-1867)
SCENA RODZAJOWA WE WNĘTRZU ŚWIĄTYNI, 1861 r.
Olej na papierze naklejonym na tekturę
57,5 x 43 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p.d. - "aG (monogram wiązany) / 1861"
Ekspertyza - Wacława Milewska, 2004 r.
GROTTGER Artur (1837-1867)
Akwarela na papierze 40 x 59,5 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "Arthur Grottger / 851"
GROTTGER Artur (1837-1867)
Olej, deska; 18,6 x 13,8 cm
Sygnatura drapana l.d.: AG [monogram wiązany] | 67
Na odwrocie napis czarnym atramantem: Arthur Grottger
GROTTGER Artur (1837-1867)
GROTTGER Artur (1837-1867)
akwarela, papier
40 x 59,5 cm
GROTTGER Artur (1837-1867)