BUNSCH Adam (1896 Kraków -1969 Kraków)
OSTATNIA PODRÓŻ POŁAMANYCH SKRZYDEŁ, 1924
olej na płótnie, 91,5 x 67 cm,
sygnowany l.d. "Ostatnia podróż / połamanych skrzydeł" Adam Bunsch 1924.", na odwrocie (na płótnie) nalepka z wystawy A. Bunscha
cena wywoławcza: Wykup abonament
drzeworyt barwny, wym.: 225 x 160 mm, sygn. oł. l.d.: Adam Bunsch 1926, p.d.: Drzeworyt. Lit. Katalog wystawy. Adam Bunsch, Bielsko-Biała 1992, poz. 4, s. 171. Grafika oprawiona.
sepia, papier żeberkowy, 61,7 x 46,8 cm;
sygn. l.d.: Adam Bunsch 31 I 1948 / Zakopane
pastel/papier, 46 x 58,5 cm,
sygnowany i datowany p. d.: `Adam Bunsch 1936`
drzeworyt barwny, wym.: 23,5 x 16 cm
sygn. oł. l.d.: Adam Bunsch 1926; p.d.: Drzeworyt
akwarela/papier, 37 x 54 cm
sygnowany l. d.: "Adam Bunsch 1959"
pastel, papier,
60,5 x 46,7 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1939.
Pastel na papierze żeberkowym
61 x 47,3 cm
Sygnowany l.d. - "Adam Bunsch 1936." oraz p.d. - "617" Na odwrocie nalepka: "Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Towarzystwo Przyjaciół Pięknych w Krakowie | R. 1936. Nr 1548 /9/ | Autor Sztuk Pięknych w Krakowie | R. 1936. Nr 1548 /9/ | Bunsch Adam | Adres Bielsko | Dzieło Las III | Autor Bunsch Adam | Adres Bielsko | Dzieło Las III | Wykonanie Pastel" Wykonanie Pastel"
MARTWA NATURA Z KWIATAMI, 1925 r.
Olej, płótno;
81,5 x 50 cm
Sygnowany czarnym olejem l. d.: Adam Bunsch | 1925
Na ramie cztery nalepki.
Pastel na papierze 59 x 46 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "adam Bunsch 1950"
akwarela, papier, 36,5 x 54 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1957, p.d. ołówkiem: 1254
pastel, papier szary, 59,5 x 45,5 cm w św. p.-p.;
sygn. l.d.: Adam Bunsch 1950,
napis autorski pd.: 969
drzeworyt barwny, papier żeberkowy, 24 x 16,5 cm (odcisk płyty);
sygn. l.d.: Adam Bunsch
olej, sklejka, 54 x 68 cm; sygn. l.d.: Adam Bunsch 1925.
Olej, płótno; 67 x 52,8 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: Adam Bunsch 1923
Olej, płótno; 64,8 x 51 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: A. Bunsch | 1922
Na odwrocie cztery takie same pieczęcie na czterech bokach krosna: "SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW, BASZTOWA 11."; oraz nalepka z cyfrą: "51".
Drzeworyt barwny na papierze 22,3 x 33,5 cm
Sygnowany l.d. - "Adam Bunsch"
Ostatnia podróż połamanych skrzydeł
olej, płótno, 91x67 cm; sygn. l.d.: Ostatnia podróż/ połamanych skrzydeł/ Adam Bunsch 1924.
Na odwrocie: nalepka TPSP w Krakowie.
Por. Adam Bunsch. 1896 - 1969. Wystawa retrospekywna [katalog Muzeum Okręgowego w Lublinie], Lublin, 1987, s.16, poz. kat.16.
SZCZYGŁY NA GAŁĘZI KWITNĄCEJ ŚLIWY
Drzeworyt barwny na papierze 27 x 17 cm