JACKIEWICZ Władysław (ur. 1924 Podbrodzie k. Wilna - 2016)
sygn. p.d.
olej, płótno
100x81 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 151 × 110 cm
sygn. i dat. p. d.: Jack/ 78
olej, płótno; 73 x 60,5 cm.
na odwrocie m.in.: nalepka wywozowa z Gdańskiego Kantoru Sztuki z opisem obrazu.
olej, płótno; 152, 3 x 122 cm;
sygn. p. d.: Jackiewicz;
napis na blejtramie: W. Jackiewicz OBAZ XXIII / 9 r;
na odwrocie nalepka galeryjna
olej/płótno, 150 x 120 cm
sygnowany p.d.: `Jackiewicz`
na blejtramie sygnowany, opisany i datowany: `W. Jackiewicz OBRAZ II/1967`
na odwrociu: `P`
olej/płótno, 120 x 70 cm
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa CBWA Oddział Gdańsk w Sopocie z 1962 roku z opisem pracy
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- XV Festiwal Sztuk Plastycznych: "5 malarzy", wystawa malarstwa Zdzisława Brodowicza, Władysława Jackiewicza, Teresy Pagowskiej, Romana Usarewicza, Jerzego Zabłockiego, BWA, Sopot, 1962
olej/płótno, 117 x 90,5 cm
sygnowany p.d.: `Jackiewicz`
opisany na blejtramie: `W. JACKIEWICZ OBRAZ VI/97 116 x 85`
- kolekcja pryywatna, Stany Zjednoczone
- Władysław Jackiewicz: nagroda im. Kazimierza Ostrowskiego 2007 za 2006 rok, [rozmowę przeprowadził] Janusz Janowski, Związek Polskich Artystów Plastyków. Okręg Gdański, Gdańsk 2007, s. 28
olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jack | 80`
na odwrociu naklejka wystawowa z CBWA - Galerii Zachęta w Warszawie z 1986 oraz numery inwentarzowe na blejtramie
Warszawa, Galeria Zachęta, VI.1987
Władysław Jackiewicz - malarstwo, katalog wystawy, czerwiec 1987, Galeria Zachęta, wyd. CBWA Warszawa - Zachęta, Warszawa 1987
płótno, olej, 69,3 × 54,5 cm
opisany na krośnie: Władysław Jackiewicz/Ciało II/82
Opisany i reprodukowany:
Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, (oprac.) Anna Kroplewska-Gajewska, katalog wystawy Muzeum Okręgowe w Toruniu 26 kwietnia - 1 września 2013, Toruń 2013,s. 122
olej, płótno; 81,5 x 65 cm;
sygn. śr. d.: JACKIEWICZ
praca przed konserwacją
olej, płótno; 81,5 x 65 cm;
sygn. śr. d.: JACKIEWICZ
praca przed konserwacją
olej, płótno;
150 x 120 cm;
sygn. na odwrocie na krośnie malarskim: W. JACKIEWICZ obraz VI / 2005 150 x 120
olej/płótno, 150,5 x 130 cm
sygnowany p.d.: `Jackiewicz`
opisany na odwrociu na blejtramie: `W.JACKIEWICZ OBRAZ XIV/96 150 x 130`
- Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie "Władysław Jackiewicz: malarstwo", 10.11.-10.12.2004
Literatura:
- Władysław Jackiewicz, katalog wystawy, [kurator] Gabriela Kurowska, Sopot 2004, s. 28 (reprodukcja barwna), reprodukcja na okładce.
Estymacja: 22 000 - 26 000 zł
olej, płótno;
73 x 96 cm
sygn. i dat. p. d.: Jackiewicz 59
olej, płótno, 71 × 56 cm
niesygnowany na odwrocie dedykacja: "Panu Janowi w dowód szczerej sympatii, 24.06.73 W.Jackiewicz"
Estymacja: 10 000 - 12 000 zł
olej/płótno, 73 x 96 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jackiewicz 59`
Estymacja: 13 000 - 17 000 zł