SZAJNA Józef (1922, Rzeszów - 2008, Warszawa)
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika mieszana, ołówek, gwasz/papier, 59 x 63 cm
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
collage, papier;
70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Szajna 2006
collage, płyta;
43,5 x 43 cm;
sygn. i dat. p. d.: szajna 97, w obrębie kompozycji napis ołowkiem: czerwień
sygn. i dat. l. d.: 95/ Szajna, napis l. d.: "medytacje" (ołówkiem)
collage, pastel, papier;
70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Szajna / 95, l. d.: akt I
tusz lawowany, papier;
41,7 x 29,2 cm;
sygn. i dat. l. d.: Szajna / 2004 (ołówkiem)
ołówek, papier żeberkowy;
29,6 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Szajna / 2002
collage, papier szary;
97 x 67 cm;
sygn. p. d.: Szajna 99,
napis autorski l. d: z parasolką
gwasz, tusz, papier;
60,2 x 43 cm;
sygn. p. d.: Szajna/ 2002 (ołówkiem)
Szkic do obrazu z cyklu Malarstwo, 1986
technika mieszana (offset podmalowany?, ołówek),
papier; 52 x 67 cm ;
sygn. i dat. p. d.: 86 / Szajna
Burza - projekt scenografii do sztuki Williama Szekspira 1958
gwasz, pastel, kredka, papier;
29,5 x 42 cm (wymiar kompozycji),
37 x 45 cm (wymiar w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Szajna / 58 (dwukrotnie na kompozycji)
oraz sygn. ołówkiem p. d.: Szajna 58
oraz napis l. d.: Burza - Szekspir - projekt scenografii
papier; 52 x 67 cm ;
akryl, gwasz, kredka
45 x 23 cm
assamblage/sklejka, 110 x 84 cm
sygnowany p.d.: `Szajna`
opisany na odwrociu: `"WSCHÓD SŁOŃCA" | 1986 r.`
rysunek, ołówek, akryl/papier,
47 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Szajna 1982`
na odwrociu: `Szajna 1982 z cyklu "grudzień 81" rysunek + acryl`
kredka/papier,
41,5 x 29,5 cm
sygn. p.d. Szajna, dat. l.d. 2.10.85, w poprzek opis: Drabina do nieba (...)
sygn. dat. p.d.
węgiel, papier
41.7x29.5