HRYNKOWSKI Jan Piotr (Hryńkowski) (1891 - 1971)
litografia/papier,
49 x 39 cm (arkusz)
sygnowany p. d. :`J. Hrynkowski`
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na tekturze,
18,5 x 23,5 cm,
sygnowany p.d. "J Hrynkowski"
Malarz, scenograf. Studia w Krakowie oraz w Paryżu (1921-1922). Współzałożyciel Ekspresjonistów Polskich oraz Cechu Artystów Plastyków "Jednoróg".
olej, tektura,
26 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: j. hrynkowski / 954
Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie; oraz dedykacja: Kochanemu przyjacielowi / Koledze / Rudziowi Zb?wskiemu / w dniu Imienin / Janik. / Kraków Krzeszów 955.
olej, płótno,
65 x 50,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: j. hrynkowski / 958
Rozlewnia wody w Polanicy Zdroju, 1953
olej, tektura,
20 x 29 cm;
sygn. l. d.: j hrynkowski
Na odwrocie nalepka z napisem, imię, nazwisko, tytuł obrazu oraz dopisanym r. [1]953
olej, płótno,
65 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: j. hrynkowski / 958
Martwa natura - tulipany i maki, 1964
olej, płótno;
46 x 55 cm
sygn. l.g. j.hrynkowski/ 964
Pejzaż wiejski z psami, lata 60.
Olej, tektura;
wym.:30,5 x 39 cm;
sygn. p.d.: j. hrynkowski.
Olej, tektura;
wym.:39,5 x 31 cm;
sygn. śr.d.: j. hrynkowski.
Ołówek, papier;
wym. w świetle ppartout: 31 x 22,2 cm;
sygn. oł. p.g.: J. Hrynkowski. Na odwrocie nalepka autorska z opisem pracy.
Drzeworyt;
wym.: 115 x 160 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Na odwrocie nota katalogowa z opisem pracy.
Panorama z widokiem Wawelu, 1926
Litografia barwna;
wym.: 430 x 350 mm;
nie sygn. Plansza z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.
Drzeworyt;
wym.: 165 x 138 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski, l.d.: 967 drzeworyt. Grafika ze zbioru rodziny artysty.
Litografia barwna,
wym.: 362 x 285 mm (plansza: 410 x 320 mm);
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski; grafika z teki: Autolitografie, Kraków 1923.
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece, ...", s. 236.
Martwa natura z winogronami, l. 60.
Olej, tektura;
wym.: 35 x 36 cm;
sygn. l.g.: J. Hrynkowski.
Olej, tektura,
wym.: 40 x 31 cm,
sygn. p.d.: J. Hrynkowski.
Olej, tektura,
wym.: 40 x 31,5 cm,
sygn. p.d.: J. Hrynkowski.
olej/tektura,
41 x 34 cm
sygnowany l. d.: `j. hrynkowski`