KARSZNIEWICZ Jerzy (1878 Tarnów - 1945 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 12,5 x 17,3 cm
sygn. p.d.: J. Karszniewicz
olej, sklejka, 16.5 x 24cm
sygn. l.d.: J Karszniewicz
olej, tektura, 21 x 31 cm;
sygn. l.d.: J Karszniewicz
olej/tektura, 15 x 22 cm,
sygnowany l. d.: `J.Karszniewicz`
olej, tektura, 18 x 33 cm;
sygn. l.d.: J. Karszniewicz
olej na tekturze, 16,6 x 20 cm,
sygnowany l.d. "J. Karszniewicz", na plecach odręczny napis "Karszniewicz"
olej, płótno,
57 x 67,5 cm;
sygn. p.d.: Jerzy Karszniewicz / Kraków 1903
por.: J. Wiercińska, Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860 - 1914, Wrocław 1969, s. 145 - wystawiany w Zachęcie w 1905 r. jako Dzieci na łące..
akwarela na kartonie, 24 x 32 cm
sygn. l.d.: "Jerzy Karszniewicz / Mucharz 1924"
Olej, płótno; 24,5 x 25,3 cm
Sygnowany fioletowym olejem l.d.: J. Karszniewicz
Na krośnie 4 pieczęcie: "SKŁAD PAPIERU |
R. ALEKSANDROWICZ |
KRAKÓW, BASZTOWA (...)"
KRAKOWIANKA W ODŚWIĘTNYM STROJU
olej na płótnie
85 x 50,3 cm,
sygnowany u dołu po prawej "Jerzy Karszniewicz"