1 zł
2 600 000 zł

SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)

Młyn - motyw z Ukrainy, ok. 1910 r.

olej, tektura, 46,5 × 33 cm w świetle ramy
na odwrocie napis: Młyn/Motyw z Ukrainy (ołówkiem)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Ogrójec, 1935

olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski

Karykatury sejmowe : 34 autolitografii wykonanych w zakładzie A. Przyszlaka Lwów, 1910

Teka litografii;
kart litografowanych 37, w tym 34 karykatury;
wym.: 350 x 295 mm;
karty tytułowe wykonane ręką artysty;
zachowane okładki (przybrudzone, załamania brzegów).

Św. Cecylia

akwarela, gwasz, papier, 48 x 51,5 cm,
niesygnowany

Modlitwa dzieci

technika mieszana, papier, 58 x 41,5 cm,
niesygnowany

Ogrójec, 1935

olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski

W ogrodzie

tempera, papier, 91x65 cm
sygn. p. d.: Sichulski/922
na odwrociu:
1.opis autorski: 1922 Sichulski/1922 "w ogrodzie"(tempera)/cena wys.1 500 000/milion pięćset/tys.
2. l. d. ukośnie: Nabyła od Pani Sichulskiej we Lwowie w 1934 roku Stefania Gała Lwów ul. Romanowicza 10
3.dla Mariusza Gały od Babci Gałowej Kraków 14.1.1994 obraz ze zbiorów Gałów

PORTRET PANI PROFESOROWEJ Z., 1933

olej, płótno,111 x 100 cm,
sygn.l.d. Sichulski 1933
na blejtramie: dwie częściowo uszkodzone nalepki z wystawy w TPSP Kraków z 1934

KARYKATURA MARIANA DĄBROWSKIEGO, 1934

ołówek na papierze, 26 x 19 cm w świetle passe-partout, sygnowany i datowany p.d. "Sich /1934"

Cietrzew, 1929

litografia, papier; 42,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichulski 1929 (ołówkiem)

SCENA WIEJSKA

Olej, płótno, tektura, 62,5 x 81 cm,
sygn l.d.: Sich

Karykatura pana Koryłowskiego

ołówek/papier, 26 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany p.d.: `Sich | Koryłowski | (...)`

Odpoczynek podczas orki

pastel, płyta, 70 x 104 cm;
sygn. p. d. (sygnatura słabo widoczna); na odwrocie fragment nalepki z wystawy w TPSP we Lwowie (?)

Karykatura Mariana Dąbrowskiego, 1934

Ołówek, papier; wym. w świetle pp: 26 x 19 cm;
sygn. oł. p.d.: Sich., l.d. tytuł. Karykatura najważniejszego człowieka międzywojennej prasy, twórcy m.in. "Ilustrowanego Kuriera Codziennego".

Hucuł, 1935

akwarela, papier; 85,5 x 55 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Sichul/ 1935
Znakomite studium huculskiego skrzypka autorstwa mistrza tematyki huculskiej.

Ogrójec, 1935

olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
Na odwrocie nalepka z Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka w Krakowie z 1936 roku z numerem 690 oraz jedna z odręcznie wpisanymi informacjami o pracy.

HUCULSKI MYŚLIWY, 1927

Gwasz, tempera, akwarela, karton; 82 x 58 cm
Sygnowany l.d.: Sichulski | 1927

KWITNĄCA ŚLIWA

Pastel, papier, 60,6 x 44,5 cm,
sygn. p.d.: Sich [19]21

KWITNĄCA JABŁOŃ

Pastel, papier, 60,5 x 44,5 cm,
sygn. p.d.: Sich [19]21

liczba obiektów: 367