MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, płótno, 72,5 x 92,5 cm
sygn. u góry: J. Malczewski 1906
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura
73,5 x 102,5 cm
sygn. p.g.: J Malczewski | 1920
Na tekturze przy prawej krawędzi stemple: S | 5078.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
kredki: filetowa, czerwona, ołówek, papier; 23 x 30 cm;
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 27 × 21,5 cm
sygn. p. g.: J. Malczewski
na odwrocie ekspertyza Kazimierza Buczkowskiego z 1959 roku
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno, sklejka, 99,5 × 53 cm
sygn. l. d.: J Malczewski (częściowo zatarta)
na odwrocie papierowa nalepka z krakowskiej Desy oraz nalepka z krakowskiego domu handlowego ER-KA-ES
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 29 × 22 cm
sygn. p. d.: J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Jana Albina Goetza Okocimskiego, 1916
olej, deska; 81 x 64 cm;
sygn. i dat. p. g.: J Malczewski 1916.;
na odwrocie fragment nalepki oraz numer: 26 (niebieską kredką) ponadto owalny stempel składu dla malarzy ISKRA.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
kredka czarna; papier: 23 x 21cm;
na odwrocie pieczęć: „Ze zbiorów Marji Malczewskiej” oraz numer 1176
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, tusz, papier; 10,5 x 17 cm;
napis autorski u góry: Konik Zwierzyniecki / 1906
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier; 9 x 29 cm;
na odwrocie szkic kompozycji figuralnej
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Studia kompozycyjne pejzażu? [ok. 1906]
kredka czarna, gwasz biały, papier; 21,5 x 27,5 cm;
na odwrocie okrągła pieczęć ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 202
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
piórko/tusz, 41,5 x 27,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l.g.: Alina 99
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
akwarela, ołówek, papier, 28 × 42 cm
sygn. śr. d.: JMalczewski
na odwrocie okrągła pieczątka z herbem Tarnawa i napisem: ze Zbiorów Marji Malczewskiej
do pracy dołączona opinia Agnieszki Ławniczakowej z dnia 16.11.2007 r.;
naddarty papier przy dolnej
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
litografia, papier; 25 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na kamieniu l. g.: Jacek Malczewski 81 w kompozycji litografowany, ręcznie napisany aforyzm.
Litografia wykonana w 1881 w Zakładzie Litografii Artystycznej Aureliusza Pruszyńskiego w Krakowie.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier; 31,5 x 22,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: "79, [nieczytelny napis] J. Malczewski", na odwrocie pieczęć: "ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret generała Aleksandra Truszkowskiego, 1923 r.
olej/płótno naklejone na tekturę, 40 x 48,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'JMalczewski | 1923'
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Moje życie. Szkic do środkowej części tryptyku, ok. 1911-12 r.
olej/deska, 12 x 29,5 cm
sygnowany wzdłuż lewej krawędzi: 'J. Malczewski'
opisany na odwrociu: 'SZKIC | J. MALCZEWSKIEGO''; obraz jest szkicem do środkowej części tryptyku 'Moje życie', przechowywanego w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie