DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)
olej, płótno,
146.5 x 114
sygnowany p.g.: E. DWURNIK | 1989 | (ukośnie) KRASNYSTAW
na odwrocie, na płótnie: 1989 | E. DWURNIK | KRASNYSTAW | NR: IX (w ramce) - 377 | 1314 (w ramce)
cena wywoławcza: Wykup abonament
ZUZANNA I CHŁOPCY z cyklu 62 - MUR, 1973
druk, tusz, 42,1 x 30,1 cm,
sygnowany u dołu "E. Dwurnik. 73", na plecach pieczątka autorska z danymi i datą "3.II.1973"
LEKCJA z cyklu 26 - W CIENIU BUDOWLI, 1971
linoryt, flamaster, 50,1 x 35 cm,
sygnowany p.d. "E. Dwurnik 71 VI", na plecach pieczątka autorska z danymi i datą "71"
akwarela, papier
18 cm x 12 cm
sygn. p.d. E.Dwurnik 2005 r, na odwrocie pieczęcie autorskie, Nr 1387, 5. I. 2005 r, tytuł "Zimne jezioro"
akwarela, papier
18 cm x 12,5 cm
sygn. l.d. E. Dwurnik, na odwrocie
pieczęcie autorskie, Nr 766, 28.VIII. 2001 r, tytuł "Syberia"
tempera, płótno, 55 x 64 cm;
sygn. p.d.: KRYNICA E. DWURNIK;
na odwrocie napisy autorskie:
2005 / E. DWURNIK / "KRYNICA" /
NR IX - 1266 - 3398
tempera, deska, 80 x 35 cm;
sygn. i dat. u dołu: 2005 / N.Y.C. / E. Dwurnik;
na odwrocie napisy autorskie: 2005 / E. DWURNIK / =N.Y.C= / IX - 1268 / 3400
linoryt (stemple) papier,
23,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: E. DWURNIK (pieczęć); na odwrocie rysunek
tempera, płótno, 46 x 55 cm;
sygn. p.d.: E. DWURNIK / 2005 / Globus;
na odwrocie napisy autorskie: 2005 / E.Dwurnik
/ "Globus w miasteczku" / NR: XXIII - 156 / 3404
akwarela, 53 x 63 cm
linoryt, 32,5x27 cm
TYCHY - Z CYKLU PODRÓŻE AUTOSTOPEM, 1983
olej, płótno,
101 x 105 cm
sygnowany p.d.: TYCHY (w ramce) EDWURNIK.83 | Podróże autostopem NR IX [w ramce] - 233 - 835 [w ramce]
na odwrocie, na płótnie napis autorski: 1983 | E. DWURNIK | NR: IX [w ramce] - 234 - 836 [w ramce] oraz dwie podłużne pieczątki.
olej, płótno,
146 x 114 cm
sygn. p.d.: 1984 | DWURNIK
technika własna, 18 x 24 cm, 1981 r.
linoryt, e/a, 27 x 32,8 cm, sygn.
linoryt, e/a, 35,5 x 26,2 cm, sygn.
linoryt 5/11, 37,7 x 27, 7 cm, sygn.
linoryt, e/a, 37,7 x 27, 7 cm, sygn.
linoryt 1/11, 37,7 x 27, 7 cm, sygn.
akwarela, płótno,
46 x 92 cm
sygnowany p.d.: E. Dwurnik | 1997
na odwrocie na płótnie napis autorski: 1997 | E.DWURNIK | W-WA XI-211 (akwarela) RYNEK ST.MIASTA | 2381