KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
Olej na tekturze 34 x 48 cm
Sygnowany l.d. - "St. Kamocki"
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na płótnie, 93 x 120 cm,
sygn. p.d. "SKamocki" i na odwrocie "S Kamocki"
olej, płótno, 74 x 120 cm;
sygn. l.d.: St.Kamocki
Na odwrocie fragmenty nalepek wystawowych.
olej, tektura, 69,5x 53,5 cm;
Na odwrocie napis: ST.KAMOCKI
Widok na Barbakan i Bramę Floriańską
akwarela, kredka, karton, 70 x 100 cm; sygn. p. d.: St Kamocki;
Na odwrocie nalepka wystawowa z datą powstania obrazu: 1940.
olej, sklejka, 68 x 61 cm; na odwrocie autorski napis:
S. KAMOCKI / PRZED LUSTREM / nr 124
Pejzaż z kapliczką wśród drzew, ok. 1920
olej, płótno,
77.5 x 119 cm
sygnowany p.d.: S.Kamocki
Na odwrocie, powtórzony czterokrotnie, napis kredą: "21"
olej na tekturze, 35,5 x 50 cm
sygnowany l. d. "S. Kamocki",
na odwrocie napis: "K. Zakopane. Hala Jaworzyńska"
Olej na płótnie 70 x 100 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie nalepki: autorska oraz inwentarzowa MN w Krakowie
Wystawiany - TPSP w Krakowie, 1950 r.
Olej, płótno, 33,5 x 45 cm; sygn. l.d. St Kamocki
olej, płótno, 64 x 80 cm; sygn. p.d.: St. Kamocki.
Na odwrocie liczne nalepki wystawowe (część zachowana w nieczytelnych fragmentach), m.in. z wystawy w Wenecji 1926 r. (nr 768), w Rzeszy Niemieckiej 1935 ? (nr 92), TPSP w Krakowie, TZSP w Warszawie. Numery autorskie (?) K 58, N 68.
olej, tektura,
70 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: S. KAMOCKI
olej, tektura; 67 x 94 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: 928 Kamocki
olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygnowany po prawej stronie na dole: St. Kamocki | 1920
na odwrocie napisane ołówkiem: Kamocki | Kościół we Wsi (...)
olej, płótno
sygn. p.d.: S. Kamocki
wym.: 70 x 100,5 cm
olej, płótno, 73 x 91,4
sygn. l. d.: StKamocki (StK wiązane); na odwrociu nalepka z wystawy: VI WYSTAWA DOROCZNA W WARSZAWIE 1909. / (TOWARZYSTWO ZACHĘTY SZTUK PIĘKNYCH) / Stanisław Kamocki / Kwitnące ziemniaki / farbami olejnymi / StKamocki (sygnatura wiązana)
olej, płótno, 54,5 x 78 cm;
sygn. p.d. - St. Kamocki
Na odwrocie napis na krośnie (autorski?) ST. KAMOCKI KRAJOBRAZ 1919 oraz nalepka na płótnie: Sala obrazów i Dzieł Sztuki. Ludwik Blasiak
Ul. Stradom (Kommandanturstr.) 18, z tytułem Pejzaż (nr 148/43)