NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier, 20,5 x 14,5 cm;
u dołu napisy: ZŁ / 100 MATEJKO / WARSZAWAKRYNICANEYTOR
cena wywoławcza: Wykup abonament
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier, 15,5 x 18,5 cm;
opisany u dołu: NSACZUWIESROSYTAMIASTO
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 16,2 x 10,2 cm;
napis l.g.: NIKIFOR (ołowkiem);
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier, 26,5 x 19,5 cm;
opisany u dołu: KRYNICA WILLA.ROZA.... NIKIFOR KRYNICKI (1895 - 1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
sygnowany pieczęcią na odwrociu
tusz, gwasz, papier, 21.3x15.3 cm
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze, wym.: 48 x 30,6 cm,
sygn.: PAMIĄTKA PARIS MIASTO NIKIFORS MALARZ. Na odwrocie pieczątka potwierdzająca autentycznoć
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz, papier, 32 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis autorski: NEJYFORMALARZKWSI 200ZŁ / KRYNICAZDRÓJMIASTOPOWIATNA1959
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz, papier (krawędzie oklejone czerwonym papierem), 30,5 x 20 cm;
u dołu napis, częściowo zatarte: # MIASTOKRAKOWPOWIAT
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
kredka, papier, 16,5 x 14,5 cm
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
kredka, papier, 15,5 x 21 cm
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz, papier, 20,7 x 15 cm
na odwrocie dwie pieczątki: okrągła z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor ", prostokątna z napisem "Nikifor Artysta / Krynica Wieś", napis tuszem "500zł"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze, 39 x 28 cm,
napis na dole: Krynica Willa Tatrzańska
(do konserwacji)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze,
23 x 17 cm
(do konserwacji)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier, 20,2 x 14 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: KRYNICAWILLA...
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz, papier fotograficzny, 15 x 21 cm
na odwrocie dwie pieczątki: okrągła z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor Malarz", prostokątna z napisem "Nikifor Artysta / Krynica Wieś", napis tuszem "700zł"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz, papier, 14,5 x 23 cm
na odwrocie dwie pieczątki: okrągła z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor Malarz", prostokątna z napisem "Nikifor Artysta / Krynica Wieś", napis tuszem "1000zł", napis czerwoną kredką nieczytelny
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek, kredka, akwarela, papier,
20 x 14,5 cm; (w świetle oprawy);
u dołu napis słabo czytelny (ołówkiem)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier,
30,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
u dołu autorski napis: WOILEAWIESMIASTOWILLAKANISDORO / ZRODŁA ZAŁKONI..