NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
olej/płótno,
48,5 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygn. i dat. na odwrocie: `Jerzy Nowosielski 1985`
na odwrocie, na płótnie stempel wywozowy
cena wywoławcza: Wykup abonament
AKT WE WNĘTRZU, lata 60-te XX w.
olej na płótnie,
79,5 x 59 cm
Z kolekcji Eugene`a Ordona z Wayne State University w Detroit.
CHRZEST CHRYSTUSA W JORDANIE, lata 60-te
olej na płycie pilśniowej,
51 x 35 cm
Z kolekcji Eugene`a Ordona.
olej na płycie,
72 x 60 cm,
na odwrocie pieczątka konserwatora zabytków w Katowicach
z datą 16 III (19)64 oraz kartka z nazwiskiem i adresem kolekcjonera: Eugen Ordon, profesor w Wayne State University, Detroit
serigrafia, papier, 69 x 49 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: JERZY NOWOSIELSKI 98 22/40 (ołówkiem)
olej, płótno
sygnowany na odwr.: JERZY NOWOSIELSKI / [adres] / POLOGNE
100 x 70 cm
ołówek, akwarela, papier kremowy
34.5 x 24.5 cm
olej, płyta pilśniowa
38 x 53 cm
sygn. na odwrocie l.d.: Jerzy Nowosielski 1961
olej, płótno
59 x 80 cm
na odwrocie na krośnie niewyraźna pieczątka
tusz pióro, akwarela, papier
29.6 x 20.8 cm
sygn. oł. l.g. pionowo wzdłuż krawędzi: J. NOWOSIELSKI 556 000
rysunek, 13,8 x 18,5 cm
ołówek, 32 x 21,5 cm, sygn.
olej, płótno naklejone na płytę pilś.,
60 x 35.3 cm
Na odwr. na płycie napis: JERZY NOWOSIELSKI 1963
olej, płótno,
64.8 x 50 cm
Na odwrocie na płótnie czerwoną farbą: JERZY NOWOSIELSKI | 1972 oraz ołówkiem: NOWOSIELSKI | 94
olej, płótno,
59.5 x 50 cm
Na odwrocie na płótnie nalepka: Jerzy Nowosielski | Łódź Zachodnia 27 | abstrakcja olej | 59,5 x 50
ołówek, akwarela, papier,
24.5 x 34.2 cm
sygn. oł. p.d.: J. NOWOSIELSKI 1950
akwarela, tusz pędzel, papier,
23.9 x 33.8 cm
sygn.: J. Nowosielski i dat. na odwrocie
Martwa natura ze skrzypcami, 1945
olej, płótno, 30 x 40 cm
sygn. na odwrociu: JNOWOSIELSKI
akryl, płótno, 70 x 100 cm
sygn. na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI