WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, płótno; 45 x 65 cm;
sygn. p. d.: WW;
Na odwrocie faksymile monogramu WW z cyfrą 2 oraz nr 0571
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, papier; 31 x 45 cm;
sygn. l. d.: WW [monogram wiązany]
Na odwrocie pieczęć z faksymile artysty oraz numerem 0031/2
akwarela, papier; 43,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. z prawej strony: WW [monogram wiązany]
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WISSA. DOM ARTYSTY; oraz nr 000728
Postać dziecka przy stole, 1912
akwarela, papier; 21 x 30 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY; oraz nr 000697, u dołu napis ołówkiem: Kalwaryja 1912 II
ołówek, tusz lawowany, papier, 40 x 29,8 cm;
sygn. z prawej strony ołówkiem: WW [monogram wiązany].
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY,
poniżej nr 001567, u dołu napis ołówkiem: 1930-35
olej, tektura; 32 x 31 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 000267/1
olej, płótno, 70 x 50 cm,
sygn. p.d.: monogram wiązany WW;
na odwrocie WW/3 nr 0487.
Praca wystawiana na aukcji Domu Aukcyjnego Unicum, Aukcja 108, poz. 97 z 22.II.2001
niesygnowany (na odwrociu pieczątka z faksymile monogramu)
olej, tektura
22.5x35.5
drzeworyt, bibułka, 21 x 27,5 cm (odcisk klocka);
sygn. p. d.: WWeiss (ołowkiem)
olej, płótno, 44 x 64 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
na odwrocie stempel z numerem 11
olej, tektura; 22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Bibl.: A. Konopacki, S. Krzysztofowicz-Kozakowska, W orbicie Młodej Polski, Katalog wystawy podróżnej, Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2012, kat. 51
olej, tektura; 12,5 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 000530
Bibl.: A. Konopacki, S. Krzysztofowicz-Kozakowska, W orbicie Młodej Polski, Katalog wystawy podróżnej, Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne 2012, kat. 55
ołówek, akwarela, papier; 38,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: WW (monogram wiązany ołówkiem);
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 004246
olej, płótno, 84 x 67 cm;
sygnowany l. d.: WW;
na odwrocie dwie nalepki wystawowe: [?] Autor Weiss Wojciech/ [?] Kraków oraz z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie Autor Weiss Wojciech/ Dzieło p. t. Tadzio/ [?].
olej, tektura, 35,5 x 25 cm;
sygn. l. d.: WW
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i numerem: 000589 z dopisaną 4
olej, deska, 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i numerami stemplowanym: 000419, dopisanym 4
olej, tektura, 12,4 x 21,3 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i numerem: 000475