WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Widok spod arkad Pałacu Dożów na plac św. Marka w Wenecji
ołówek, papier; 22,1 x 27,3 cm;
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss;
oraz numer 005097.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Wnętrze bazyliki św. Marka w Wenecji
ołówek, papier; 27,3 x 22,1 cm; sygn. p. d.: WW
oraz numer 005084
Dziewczynka na niebieskim krześle
olej, płótno, 71 × 59 cm
sygn. l. d.: WW
Estymacja: 95 000 - 110 000 zł
olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany];
stemple na odwrocie: 0955/ [faksymile monogramu artysty] WW3
Oznaczenia wprowadzone przez rodzinę artysty.
ołówek, akwarela, karton, 59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem:
ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY,
poniżej nr: 000321
akwarela, papier, 25,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem:
poniżej nr.: 001560 poniżej napis: 1928
ołówek, papier szary, 36,2 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, poniżej nr 0032788
ołówek, papier; 22 x 27 cm;
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss; oraz nr 005093
ołówek, papier, 15,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
oraz nr 003426 [dwie plamy w lewej części rysunku].
olej, płótno; 65 x 80 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: monogramem wiązanym WW
na odwrocie: monogram wiązany WW
LETNI PEJZAŻ PODGÓRSKI (z okolic Kalwarii?), lata 20./30. XX w.
olej na płótnie, 50 x 65 cm,
sygnowany l.d. "WWeiss"
olej, płyta, 62,5 × 46,5 cm
sygn. l. d.: WW
Estymacja:29 000 - 33 000 zł
olej, płótno, 84 x 67 cm;
sygnowany l. d.: WW;
na odwrocie dwie nalepki wystawowe: [?] Autor Weiss Wojciech/ [?] Kraków oraz z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie Autor Weiss Wojciech/ Dzieło p. t. Tadzio/ [?].
olej, płótno; 64,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: WWeiss
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
poniżej nr 001320, u dołu napis ołówkiem: Kalwaria 1916.
Widok spod arkad na plac św. Marka
ołówek, papier, 27,3 x 22,1 x cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss; oraz nr 005097
Kwiaty w błękitnym wazonie, lata 30 - te XX w.
olej/płótno, 58 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: `WWeiss`
Estymacja 22 000 - 28 000 zł
olej/płótno, 35 x 51 cm
sygnowany l.d.: `WW`
Odwrocie: odręczna dedykacja: `Kochanej Giulianie Ślebarskiej | na pamiątkę ofiaruje | Zolich Karol | Kraków dnia 15.9.1966`
Estymacja 24 000 - 30 000 zł
olej/płótno naklejone na tekturę, 73 x 58,5 cm
sygnowany l.d.: `W.Weiss`
Estymacja 18 000 - 30 000 zł