MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, akwarela, papier,
30 x 21 cm,
sygn. p. d.: J. Malczewski / 2. VII 07. Na odwrocie ślady okrągłej pieczęci: Ze Zbiorów Marii Malczewskiej, na pieczęci napis atramentem: Chimera (?) / Ks. str. 14. Nr 16 / 29 . Do rysunku dołączona kartka z informacją o nabyciu powyższej pracy w 1977.
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura,
80,5 x 64,5 cm,
sygn. i dat. wzdłuż lewej krawędzi u góry: J.Malczewski.1909. Ekspertyza p. Agnieszki Ławniczakowej z 1984 r.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Zadumanie - (scena symboliczna)
olej, płótno,
96 x 110 cm,
sygn. p.g.: J Malczewski 1920
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
akwarela, gwasz na szkicu ołówkowym, tektura,
36,5 x 36,5 cm,
sygn. i dat. p.g.: H.M. 1906. Opinia p. Agnieszki Ławniczakowej z 2007 r.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Spotkanie - (artysta z grupą przyjaciół)
rysunek piórkiem, papier,
46 x 62 cm (w świetle p.-p.)
niesygn.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
rysunek piórkiem, papier,
46 x 62 cm (w świetle p.-p.).
Pamiątkowa dedykacja oraz podpis Jacek Malczewski 1902
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/płótno dublowane,
39 x 59,5 cm
sygnowany p. d.: `JMalczewski`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/płótno naklejone na sklejkę,
47 x 54 cm
sygnowany p. d.: `Jacek Malczewski`
obraz posiada opinię p. Agnieszki Ławniczakowej
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
akwarela, gwasz, papier,
20 x 29,5 cm;
sygn. l.d.: J Malczewski (ołówkiem);
na odwrocie szkic kompozycji
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Antoniego Goetz-Okocimskiego
olej, tektura,
103 x 73,3 cm;
sygn. p. g.: J. Malczewski 1917
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie, z 1939 r. z nr 106; na ramie stempel firmy ramiarskiej Filipa Wodniaka w Krakowie
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Pejzaż z autoportretem (Powrót w rodzinne strony)
sygn. l.g.
olej, tektura
40.3x32.3
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret kobiety w fioletowej sukni
olej, deska mahoniowa
42 x 27,5 cm;
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
kredka, papier
20,4 x 28,7 cm;
sygn. l. d.: Malczewski (kredką)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier
23,7 x 29,5 cm
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Józefa Karmańskiego, 1901
olej, deska; 49,5 x 67 cm
sygn. l.d.: J Malczew/ 1901
Na odwrocie nalepka:
Zamek Książąt Pomorskich/ Galeria Północna/ "Malarstwo i grafika Jacka Malczewskiego/ 18.VI.99-29.VIII.99/ "portret Józefa Karmańskiego", 1901, ol.deska 49,5 x 67 cm
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/tektura, 48,5 x 42 cm
sygnowany l. g.: `Malczewski`
na odwrocie podpis: `J Malczewski`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret mężczyzny - Władysława Tomaszewskiego
olej, tektura, 27 x 25 cm;
sygn. l.d.: Jacek Malczewski (częściowo zatarte);
na odwrocie napis: W.T. / Władysław / Tomaszewski / Poznań XI 1914;
obraz po konserwacji
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura, 73,2 x 92,8 cm;
sygn. p.g.: Jacek Malczewski / 191229 000 zł
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, deska, 35 x 63 cm