CZERMAŃSKI Zdzisław (1900-1970)
Marszałek Józef Piłsudski, 1935
rotograwiura, papier,
45 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Czermański 35
Tablica z teki "Józef Piłsudski", Wydawnictwo J. Przeworskiego, Warszawa 1935
cena wywoławcza: Wykup abonament
tusz, akwarela/papier, 24 x 31 cm
sygnowany p. d.: `Czermański`
Bitwa pod Grunwaldem [karykatura], 1934
Litografia offsetowa barwna;
wym.: 482 x 786 mm;
sygn. pł. p.d.: Z. Czermański, l.d.: Zakł. Graf. B. Wierzbicki i S-ka. Warszawa;
w 13 planszach (dodatkowe plansze: tytułowa
i ze spisem treści),
litografia, papier,
47,2 x 33 cm;
sygn. l. d.: Czermański. (na niektórych widnieje data 35)
olej/dykta, 35 x 46,2 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Czermański 44`
akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 27 x 31 cm;
sygn. l.d.: Czermański (ołówkiem);
w 13 planszach Zdzisława Czermańskiego,
Warszawa 1935 - Wydawnictwo J. Przeworskiego; (12 plansz oraz plansza nb z faksymile autografu gen. Edwarda Rydza Śmigłego)
litografia, papier, 47,3 x 33 cm;
sygn. l.d.: Czermański. (niektóre datowane)
technika mieszana, papier,
52,5 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Czermański
SCENA SATYRYCZNA Z JÓZEFEM PIŁSUDSKIM
ołówek, tusz, pastel, 29,5 x 22,9 cm, sygnowany l.d. "Czermański"