SERAFIN Władysław (1905 - 1988)
pastel, papier; 28 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel, papier naklejony na tekturę; 24,2 x 34 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
Nesebyr - motyw ze starożytnymi ruinami
akwarela, papier; 36,3 x 54,2 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
pastel, papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 32 x 48,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W Serafin 1974
akwarela, gwasz, papier; 30,5 x 40 cm;
pastel, papier, 23,5 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: W Serafin
olej, tektura; 35,5 x 50cm
sygn.p.d.: W. Serafin
pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 49 x 63cm;
sygn.p.d.: W Serafin
pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 31,5 x 48cm
sygn.l.d.: W Serafin
Rozładunek w porcie Stavanger, 1956
pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 31,5 x 48,5cm
sygn.l.d.: W Serafin 1956
Pomnik Jana III Sobieskiego, 1950-1964
pastel/papier, 46,5 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'WSerafin'
Pastel przedstawia lwowski pomnik Jana III Sobieskiego (1898, proj. Tadeusz Barącz). Po wojnie został przekazany do Warszawy i ustawiony w Wilanowie (1950-1964), a następnie został umieszczony w Gdańsku, gdzie znajduje się do dziś.
Motyw miejski ze słonecznikami
olej, płótno; 62 x 70 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
olej, płótno; 70 x 87 cm;
sygn. l. d.: Serafin
pastel; brystol jasnokremowy naklejony na tekturę; 29 x 40,5 cm;
syg. p. d.: W Serafin
na odwrocie odręcznie pisana cyfra 31.
Widok na Giewont z północnego wschodu zimą
pastel; papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 24,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
na odwrocie odręcznie pisana cyfra 7.
akwarela, papier; 69,5 x 50,7cm;
sygn.l.d.: W Serafin
akwarela, papier; 42 x 50cm;
sygn.p.d.: W Serafin
akwarela, brystol jasnokremowy; 33 x 56cm;
sygn.p.d.: W Serafin
pastel, brystol jasnokremowy naklejony na tekturę; 50 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin