GUMOWSKI Jan Kanty (1883 Krościenko - 1946 Kraków)
litografia, papier, 44 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. na kamieniu l. d.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Dzwonnica przy klasztorze tuchowskim
litografia, papier, 40,5 x 30 cm w świetle passe-partout
sygn. i opis. p. d.: J. Gumowski/Dzwonnica przy klasztorze Tuchowskim
litografia / papier, 43 x 29,5
litografia / papier, 43 x 29,5 cm
litografia, papier, 49 × 29 cm w świetle passe-partout
litografia, papier, 41 × 28 cm w świetle oprawy
sygn. na kamieniu p. d.: J.Gumowski
teka 10 plansz barwnych, Zakład Litografii Artystycznej, W.Główczewski, Warszawa, 1931, 40 x 31 cm, oryginalna teka kartonowa ze złoconym tytułem, każda plansza sygnowana w kompozycji przez artystę, na odwrociu logo i nazwa "Lit. Art. W. Główczewski Warszawa", wkładka opisowa w trzech językach. Artysta nie zamieścił spisu prac. Wśród nich m.in. Deptak z Muszlą Koncertową, Park zdrojowy, Figura Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, Cerkiew w Tyliczu.
Stan zachowania bez zarzutu.
Lit.: J. Żywicki, Jana Gumowskiego motywy polskie, Lublin 2003, s. 213-221; Grońska M., Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 229.
litografia, papier, ok. 40 x 55 cm
sygn. u dołu na kamieniu: monogram wiązany JK
Katedra Wawelska z teki Widoki Krakowa, 1926
litografia, papier; 39 x 27,3 cm (w świetle oprawy)
Brama Floriańska z teki Widoki Krakowa, 1926
litografia, papier; 38,2 x 25,2 cm (w świetle oprawy)
Barbakan z teki Widoki Krakowa, 1926
litografia, papier; 27,3 x 39 cm (w świetle oprawy)
Stara bożnica z teki Lublin, 1917
litografia, papier; 37 x 49,2 cm (w świetle oprawy)
Katedra wawelska - z teki Widoki Krakowa
litografia, papier; 41 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu na kamieniu:JG (monogram wiązany)