OSTOJA-CHROSTOWSKI Stanisław (1897 Warszawa - 1947 Warszawa)
drzeworyt/papier, 10 x 12 cm (odbitka) 12,3 x 13,5 cm (arkusz w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: `St. O.Chrostowski` i datowany ołówkiem p.d.: `1920`
cena wywoławcza: Wykup abonament
1) Ekslibris Generalnego Inspektoratu Sił Zbrojnych, 1932 r. drzeworyt/papier, 8,8 x 6,5 cm (odbitka) 11,2 x 8,5 cm (arkusz)
2) Ekslibris Jana Dąbrowskiego, drzeworyt barwny/papier, 5,8 x 4 cm (odbitka) 8 x 6 cm (arkusz)
3) Ekslibris Bolesława Cybisa, drzeworyt/papier, 8,5 x 3,3 cm (arkusz)
4) Ekslibris Ireny Knothe, drzeworyt/papier, 10,7 x 3,8 (odbitka) 14,5 x 6,5 cm (arkusz)
Estymacja: 800 - 1 000 zł
o Św. KAZIMIERZU", 1929
drzeworyt, 25 x 16 cm na arkuszu 30 x 22,5 cm, niesygnowany
Ucieczka do Egiptu II, 1929 (il. s. 5)
Drzeworyt na bibule; wym.: 185 x 177 mm; sygn. oł. śr.d.: St. O. Chrostowski 1930.
Drzeworyt; wym.: 235 x 142 mm; sygn. oł. p.d.: Ostoja-Chrostowski, l.d. data.
Karta świąteczna - Wesołych Świąt
drzeworyt dwubarwny, karton; 12,4 x 15,2 cm (złożona karta);
sygn. l. d.: St. O.- Chrostowski (ołówkiem)
Drzeworyt; wym.: 235 x 142 mm;
sygn. oł. p.d.: Ostoja-Chrostowski, l.d. data. Pierwsza z prac wykonanych prze artystę. Bardzo rzadkie. Lit.: A. Pietrzak, Stanisław Ostoja-Chrostowski, Warszawa 2007, kat. poz. 1.
William Shakespeare Pericles, Prince of Tyre, 1940.
Wydawnictwo zawiera 6 drzeworytów: Poeta Grover, Głowy na włóczniach, Zbroja Peryklesa, Buza nad morzem, Maryna porywana przez korsarzy, Perykles i Maryna; wym. tomu: 330 x 225 mm; wydawnictwo pochodzi z 37 tomowej bibliofilskiej serii "The comedies, Histories & Tragedies of William Shakespeare", dystrybuowanej przez Limited Editions Club. Opracowanie Herberta Farjeona. Wydano 1950 egzemplarzy. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 216, poz. 145; A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, s. 78, poz. 649.
drzeworyt barwny/papier, 21 x 15,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: `St.O.Chrostowski`
Estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Legenda o św. Kazimierzu, 1929
drzeworyt, papier; 25 x 15,7 cm (odcisk płyty),
26,7 x 17,7 cm ( w świetle oprawy);
sygn. u dołu.: St. O. Chrostowski 1929 (ołówkiem)
drzeworyt, papier; 18,7 x 17,8 cm (wymiar klocka),
19,5 x 18,4 cm (wymiar arkusza);
drzeworyt, papier; 27 x 19 cm (cały arkusz);
sygn. l. d.: na płycie SOC
oraz poniżej na arkuszu l. d.: St. O. Chrostowski (ołówkiem)
oraz. dat l. d.: 1925 (ołówkiem)
Drzeworyt; wym.: 145 x 100 mm; sygn. pł. l.d.: SOC. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)", Warszawa 2007, poz. 340.
Pałac Saski w Warszawie, 1934 r.
miedzioryt/papier, 15,5 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na płycie l.d.: `ST.O-CHROSTOWSKI`, oraz sygnowany i datowany u dołu ołówkiem l. d.: `10/50`, p.d.: `St. O.-Chrostowski 1934`
Estymacja: 1 200 - 1 800
Drzeworyt; wym.: 222 x 165 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji monogramem: SC. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, poz. 55, il. s. 129.
z 7 numeru miesięcznika "Arkady" z lipca 1936 autorstwa Z. Niesiołowskiej-Totherowej, [4], s. 12, il. w tekście, oprawa pł., zach. okładka broszurowa.
Drzeworyt;
wym.: 226 x 162 mm;
sygn. pł. p.d.: Chrostowski. Grafika wykorzystana w wydawnictwie W. Shakespeare, "Pericles. Prince of Tyre", Nowy Jorki 1940. Lit.: A. Pietrzak, "Stanisław Ostoja-Chrostowski", Warszawa 2007, kat. 309, il. s. 224.