ŻUŁAWSKI Marek (1908 Rzym - 1985 Londyn)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 30 x 45,5 cm,
sygn. p. d.: Marek Żuławski - Nexo
cena wywoławcza: Wykup abonament
ZUZANNA I STARCYZ CYKLU ZUZANNA I STARCY
1975 r.
Serigrafia barwna na papierze 49 x 38 cm
Sygnowany p.d. - "Marek 75"
Nakład - 24/100
Na odwrocie tytuł autorski - "4. Susannah and the Elders"
ZUZANNA BIORĄCA KĄPIELZ CYKLU ZUZANNA I STARCY, 1975 r.
Serigrafia barwna na papierze 49,5 x 38 cm
Sygnowany p.d. - "Marek 75"
Nakład - 25/100
Na odwrocie tytuł autorski - "2. Susannah having Bath"
1944 r.
Olej na płycie 50 x 40 cm
Sygnowany l.d. - "Marek Żuławski 44"
1940 r.
Olej na płótnie 73 x 53 cm
Sygnowany p.d. - "Marek Żuławski Ô 40"
Martwa natura z czerwonymi tulipami
olej, płótno, 61 x 71 cm; sygn. przy lewej krawędzi: WŻ
olej, sklejka, 70,5 x 61 cm; sygn. u dołu: Ż.M.
napis na odwrocie: Ż.M. 934
olej, płótno; 70 x 52,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Marek Żuławski; na odwrocie nalepka z odręcznym pismem: 16 | Marek Żuławski | "W garderobie" - Paryż 1935 r. | olejny na płótnie | wym. 70 x 52,5 cm
olej, płyta pilśniowa
56 x 76 cm
olej, płótno,
99 x 71 cm
Sygnowany l.d.: Marek
akwarela na papierze, 30 x 45 cm
sygnowana p.d.: "Marek Żuławski Nexö"
Olej, dykta, 65 x 83,5
sygn. p. d.: Marek; na odwrociu nalepki z wystaw: Marek Żuławski / London NW8 / Title: Bathers / Price 60 Gus oraz Galeria Appendix / Paweł Sosnowski wyst. "Żuławscy 1992"
Cykl sześciu litografii Zuzanna i starcy 1975
litografia barwna, papier,
50 x 38 (odbitka płyty), 53 x 42 cm (w świetle passe-partout), 24/100,
sygn. i dat. p. d. - Marek 75
olej, płyta, 56 x 76 cm
Na odwrocie nalepka z wystawy CBWA Odział w Sopocie w 1957 r. (nr kat. 45)
olej, płótno
91 x 71 cm