1 zł
2 600 000 zł

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche

Litografia barwna; wym.: 47,5 x 59 cm
Sygn.: Eros i Psyche-Rinasci/mento KF

cena wywoławcza: Wykup abonament

FRYCZ Karol (1877-1963)

Z Wesela Figara, 1904

Litografia/papier, 44,8 x 33,4
Sygn.: Z Wesela Figara - KF

FRYCZ Karol (1877-1963)

Eros i Psyche, 1904

Litografia barwna, 45 x 31,5 cm;
Sygn.: FK - Eros i Psyche - Poseł FK

FRYCZ Karol (1877-1963)

Zelwerowicz i Popławski

Litografia, sygn. na pł.: "FK". Wym.: 34 x 30 cm. Grafika z: "Teka Melpomeny". Kraków 1904. Niew. naddarcie podklejone, grafika naklejona punktowo na podkład.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Mrozowska, Olchowska, Sobiesław, Przybyłowicz, Leszczyński i Bończa w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904 r.

litografia barwna/papier, 47,5 x 59 cm
sygnowany na płycie u dołu: `Eros i Psyche | Rinascimento KF`
OPIS: grafika pochodzi z Teki Melpomeny, Kraków 1904 r.
LITERATURA: 1) Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965, s. 368; 2) Grafika Polska ok. 1900 roku, Kraków 1968, s.192

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

FRYCZ Karol (1877-1963)

Zelwerowicz, Kotarbiński i Jednowski jako Lichocki, Bartosz i Nicefor oraz Kościuszko w sztuce Anczyca Kościuszko pod Racławicam

autolitografia/papier, 40 x 57,5 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: `FK`
Literatura:
1) M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7;
2) "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1, Grafika polska w latach 1901-1939, Wrocław 1983 r., kat. 690, s. 208

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

FRYCZ Karol (1877-1963)

Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche , 1904 r.

litografia/papier, 45 x 59,5 cm
sygnowany p.d.: `FK`
sygnowany p.g.: `Eros i Psyche | Karol F.`
Literatura:
Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1 "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 685, s. 207

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

FRYCZ Karol (1877-1963)

Dwie magnificencje - zaproszenie na szopkę Zielonego Balonika w Jamie Michalikowej, 1911 r.

autolitografia/papier,
63,5 x 23 cm
LITERATURA: grafika reprodukowana [w:] J. P. Gawlik, Powrót do Jamy, Kraków 1961, s. 119 oraz H. Górska, E. Lipiński, Z dziejów Karykatury polskiej, Warszawa, 1977, s. 143
OPIS: na zaproszeniu postacie Leona Wyczółkowski i Stanisława Hrabiego Tarnowskiego w togach rektorskich

FRYCZ Karol (1877-1963)

Zestaw pięciu prac

litografie, papier, format zróżnicowany;
prace sygnowane: FK (na kamieniu)

FRYCZ Karol (1877-1963)

JÓZEF PRZYBYŁOWICZ JAKO STAŃCZYK W WESELU S. WYSPIAŃSKIEGO, KOBIETA W KAPELUSZU

litografia/papier,
44 x 27 cm (drukowana z jednego kamienia litograficznego)
sygnowany po prawej: `St R` (dwukrotnie) oraz opis autorski`
Autolitografia pochodzi z "Teki Melpomeny"
LITERATURA: - Sztuka Młodej Polski, Kraków 1965; - Grafika polska ok. 1900 roku, Kraków 1969

FRYCZ Karol (1877-1963)

Mrozowska, Olchowska, Sobiesław, Przybyłowicz, Leszczyński i Bończa w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904

Litografia barwna; wym. pl.: 470 x 595 mm; sygn. i tyt. na pł.: Eros i Psyche/Rinascimento/F. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 689, s. 206.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Król w podziemiach ze sztuki Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904

Litografia barwna; wym. pl.: 444 x 595 mm; sygn. i tyt. na pł.:Eros i Psyche/Król./KF; Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 685, s. 207.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Marian Jednowski, Józefa Wójcicka i Aleksander Zelwerowicz - jako Nicefor, Filomena i Lichocki w sztuce Anczyca Kościuszko pod R

Litografia; wym. pl.: 448 x 635 mm; sygn. i tyt. na pł.: Nicefor/Filomena/KF. Stan zachow.: niewielki ubytek prawego, dolnego rogu, naddarcia papieru środkowej i górnej części. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 675, s. 206.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Litografia; wym. pl.: 476 x 631 mm; sygn. i tyt. na pł.: Lichocki/Bartosz/Kościuszko/Nicefor/FK. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 690, s. 208.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Felicja Rutkowska, Bronisława Jeremi w sztuce Siostry bliźnie oraz Helena Sulima w roli Maud w sztuce Półdziewica, 1904

Litografia; wym. pl.: 475 x 632 mm; sygn. i tyt. na pł.: Siostry bliźnie/"Półdziewica"/Maud/KF. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 679, s. 206.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Paulina Wojnowska, 1904

Litografia; wym. pl.: 456 x 282 mm; sygn. i tyt. na pł.: Wojnowska/FK. Grafika naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 687, s. 208.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Leszczyński Jerzy, 1904

Litografia; wym. pl.: 363 x 270 mm; sygn. i tyt. na pł.: Leszczyński/KF; graf. naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, s. 681, s. 207.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Stanisława Wysocka jako Klaudia w sztuce Dzieci Waniuszyna, 1904

Litografia; wym. pl.: 350 x 273 mm; sygn. i tyt. na pł.: Klaudya/Dzieci Waniuszyna/FK. Grafika naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 682, s. 207.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Bolesław Puchalski jako poseł w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche, 1904

Litografia barwna; wym. pl.: 464 x 314 mm; sygn. i tyt. na pł.: Eros i Psyche/Poseł/FK; Stan zachowania: rekonstrukcja lewego dolnego narożnika; Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 684, s. 207.

FRYCZ Karol (1877-1963)

Andrzej Mielewski jako Apolinary z Anastazji Elizy Orzeszkowej, 1904

Litografia barwna; wym. pl.: 460 x 308 mm; sygn. i tyt. na pł.: z "Anastazji" Apolinary/KF; grafika naklejona na oryginalny podkład. Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 691, s. 208.

liczba obiektów: 148