SZAJNA Józef (1922, Rzeszów - 2008, Warszawa)
pastel, papier, wym. 32,5 x 23,5 cm,
sygn.: 93 / Szajna oraz tytuł l.d.: Szczelina, dopisek l.g.: Alcala
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, papier, wym. 29,5 x 21 cm,
sygn. i dat. p.d.: Szajna 86 oraz tytuł l.d. : dwoje
ołówek, papier, wym. 42 x 30 cm,
sygn. i dat. p.d. : Szajna / 2000 oraz tytuł l.d. : olśnienie, praca dwustronna
długopis, kredka, papier, 29 x 19 cm; sygn. p. d.: Szajna 2004
offset, kredka, akryl, gwasz, tusz, papier, 182 x 182 cm; sygn. i dat. p. d. : Szajna 1997. Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty
gwasz, akwarela, papier
40 x 66 cm (w świetle passe-partout)
sygn. oł. l.d.: "piękna", p.d.: Szajna 1994
akryl, płótno, 90 × 120 cm
na odwrocie napis autorski: J.SZAJNA "APEL"1990/12
oraz nalepka z Biennale Sztuki w Wenecji z 1990 r.
XLIV Międzynarodowe Biennale Sztuki w Wenecji, 1990 r.
Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia 1991- 92
Circulo de Bellas Artes, Madryt 1993
Europa-Europa, Bonn 1994
Oświęcim, Düsseldorf, Bochum, Warszawa 1995 r.
assemblage, 97 × 69 cm
sygn. i dat. p.d.: Szajna 1990; w l.d.: "Szach"
Santa Cruz de Tenerife, 1990 r.
Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia, lata 1991-92
Centrum Scenografii, Katowice, Circulo de Bellas Artes, Madryt 1993 r.
Kunsthalle, Graz, Zamek- Szczecin, Muzeum Narodowe; Wrocław; Muzeum Narodowe; Osaka 1998 r.
Instytut Kultury Polskiej, Budapeszt 1999 r.
Instytut Kultury Polskiej, Rzym 2000 r.
Museo Permanente, Mediolan 2001 r.
TEART, Pałac Sztuki, Kraków, TEART, Związek Polskich Artystów Plastyków, Warszawa 2002 r.
TEART, wystawa oraz happening Drabina do nieba, Muzeum Narodowe, Warszawa- Sankt Petersburg 2001 r.
Czy ktoś to słyszy, Weimar-Buchenwald 2005 r.
Czy ktoś to słyszy, Berlin 2007 r;
Józef Szajna, Budapeszt - Bukareszt 2007 r.
Kolekcja rodziny artysty.
technika własna (akryl, gwasz, kredka na poddruku offsetowym), 61,3 x 53,6 cm
sygn. kredką p.d.: Szajna 1990
technika mieszana, akryl/papier naklejony na płótno, 183 x 181 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Szanja | 78`
opisany na odwrociu: `SZAJNA JÓZEF "MROWISKO" 1978-ACRYL | (AMEINSENHAUFEN) | 00-289 WARSZAWA SMULIKOWSKIEGO 14 m 8`
- kolekcja prywatna, Niemcy
Sylweta Ludwika Pugeta - element environment, 1973 r.
technika mieszana/płyta, 193 x 103 x 53 cm
ołówek, brystol, 38 x 28,5 cm
sygn. p.d.: Szajna 1992 oraz l.d.: "macanie"
assemblage, technika mieszana, 97 x 69 cm
sygn. p.d.: Szajna 1990
Reprodukowany w: Józef Szajna i jego świat, red. B. Kowalska, Wyd. Hotel Sztuki, Galeria Sztuki, Współczesnej Zachęta, Warszawa 2000
Szkic do obrazu z cyklu Mrowisko, 1986 r.
technika mieszana, ołowek, offset podmalowany (?) papier, 52 × 67 cm
sygn. i dat. p. d.: 86/Szajna
Ołówek na papierze, 19,5 x 12,5 cm, sygn.
Dar Rodziny.
technika mieszana, druk, flamaster, akwarela, ołówek/papier, 51 x 65,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Szajna `86`
technika mieszana, papier, 182 × 182 cm
sygn. i dat. p. d.: Szajna 1997
Kolekcja rodziny artysty.
Estymacja: 40000 - 50000 zł
olej, technika mieszana, płótno, 102 × 100 cm
Kolekcja rodziny artysty.
Estymacja: 55000 - 65000 zł