MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkice postaci - arkusz ze szkicownika
ołówek, papier, 26 x 19,5 cm [ubytek jednego naroża arkusza]
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/płyta,
58 x 65 cm
sygnowany p. d.: `J Malczewski`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/płótno,
42 x 30 cm
sygnowany i datowany p. bok: `J Malczewski | 1922`
na odwrocie okrągła pieczątka: `ZA ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ` oraz nr `81`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
tusz, papier,
47,5 x 68 cm;
sygn. l. d.: Jacek Malczewski (ołówkiem)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret kobiety w fioletowej sukni
olej, deska mahoniowa,
42 x 27,5 cm;
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura
23 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: J Malczewski / 1903
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Cela zesłańców - szkic kompozycji
olej, deska
20,5 x 18 cm; napis p.d.: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Korowód na brzegach Styksu - szkic
olej, płótno naklejone na tekturę
22 x 34 cm;
sygn. p. g.: "Jacek.... / 18"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
piórko, tusz, papier
14 x 22,3 cm;
pieczęć: Ze zbiorów Marii Malczewskiej
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Diana. Portret Marii Sozańskiej, 1916 r.
olej/tektura, 55 x 66,5 cm
sygnowany i datowany p. g.: `J. Malczewski | 1916`
na odwrocie potwierdzenie autentyczności dr S. Dąbrowskiego z 20.IX.1950 r.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Pejzaż z autoportretem (Powrót w rodzinne strony), ok. 1911 - 13 r.
olej/tektura, 41 x 34 cm
sygnowany l. g.: `Jacek Malczewski`
obraz posiada ekspertyzę Barbary Małkiewicz
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno,
75.5 x 55.4 cm
sygnowany l.g.: 1902 | J Malcz | ewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, deska,
49.5 x 61.1 cm
sygnowany p. d.: J (herb Tarnawa) M | 910
Na odwrocie stempel "12".
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Kobieta siedząca na drabinie malarskiej
olej, tektura,
100 x 71 cm;
sygn.: l. d.:.J. Malczewski 1922. (wzdłuż krawędzi)
Na odwrociu naklejona na tekturę ekspertyza prof. dr. Feliksa Kopery
oraz dr. Kazimierza Buczkowskiego, z dnia 20 czerwca 1945. (po konserwacji)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier,
14 x 20,5 cm
Na odwrocie szkice kobiet, zarys grupy postaci
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
kredka, papier,
18 x 27,9 cm
Na odwrocie słabo czytelny szkic.
Praca pochodzi ze zbiorów rodzinnych artysty.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, akwarela, papier, 23,5 x 16,5cm
sygn. p. g.: J. Malczewski
Na odwrocie okrągła pieczęć: Ze Zbiorów Marii Malczewskiej.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Szkice postaci wiejskiej kobiety
ołówek, papier,
39 x 30,5 cm;
l. g. okrągły stempel:
"ZE ZBIORÓW / MARJI MALCZEWSKIEJ" oraz nr 180
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
kredka niebieska, papier,
19,2 x 25 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski (ołówkiem)