KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
Kwiaty we wnętrzu na tle lustra, około 1920
olej, tektura; 30 x 37,5 cm;
sygnowany u dołu: a.Karpiński
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej na tekturze 35 x 49,5 cm
Sygnowany p.śr. - `a. Karpiński"
Sygnatura powtórzona na odwrocie
PORTRET STEFANII GIESZCZYKIEWICZ, 1939 r.
Olej na tekturze 98 x 71,5 cm
Sygnowany l.śr. - `a. Karpiński / 1939"
RÓŻOWE I BIAŁE RÓŻE, ok.1920-30
olej, tektura 34,5 x 50,3
sygn.p.d.czarnym olejem: A.Karpiński
ŻÓŁTE RÓŻE (Marechal Niel), 1942
olej na tekturze, 35 x 50 cm,
sygnowany u dołu "AKarpiński, 1942", na odwrocie naklejka CBWA w Krakowie oraz własnoręczny napis: "Róże żółte Marechal Niel malował AKarpiński"
olej na tekturze, 35,3 x 49,9 cm,
sygnowany l.d. "a. Karpiński",
na odwrocie (na tekturze) napis odautorski (kredką) "Maki ogrodowe/mal./a. Karpiński/Kraków"
MARTWA NATURA Z ŻÓŁTYMI RÓŻAMI I SPODECZKIEM
Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygnowany czarnym olejem po prawej: a.karpiński
Na odwrocie napis niebieskim kolorem: Róże żółte (dwa wyrazy trudno czytelne)
mal. a. karpiński
Kraków
Olej, tektura; 42,5 x 69 cm
Sygnowany po prawej stronie poniżej osi poziomej obrazu: AKarpiński
Na ramie nalepka papierowa: SALON SZTUKI |
ALFREDA WAWRZECKIEGO | KRAKÓW, Ul. SZCZEPAŃSKA 9. | (przekreślone czerwonym kolorem, poniżej napis: Wiślna 9)
TELEFON Nr. 153-47. |
Autor Karpiński Alfons |
Tytuł Żółte róże
olej, tektura, wym.: 38,5 x 48,5 cm
sygn. l.śr.: A. Karpiński
olej, tektura, wym.: 33 x 49 cm
sygn. l.śr.: A Karpiński
Na odwrocie naklejka galerii krakowskiej
STUDIUM PORTRETOWE MŁODEJ KOBIETY, ok. 1903
rysunek ołówkiem,
21,8 x 13,5 cm w świetle p-p,
sygnowany po prawej "AKarpiński/Monachium"
Wyraźna młodopolska stylizacja
olej na tekturze,
35 x 49,7 cm,
sygnowany u dołu po lewej "a. Karpiński.", na odwrocie napis ręką artysty "Róże/mal. a. Karpiński/Kraków 1933".
PORTRET HANNY RUDZKIEJ CYBISOWEJ, 1923
olej na tekturze,
45 x 37,7 cm,
sygnowany u dołu po lewej"A. Karpiński/1923". Na odwrocie: "A Karpiński 192[3]"; stempel artysty; nalepka TPSP w Krakowie1949; napisy "Głowa" /"anna Rudzka" (poprawiany) i "Kraków1924/Lwów T. WZB 1926 IV"
olej, tektura, 38 x 45 cm,
sygn. p.d.: A.Karpiński 1922
olej, tektura, 49,3 x 69,2 cm; sygn. l.d.: a. karpiński / 1949.
ŻÓŁTE RÓŻE I FILIŻANKA, ok. 1950-60
Olej, tektura 34,5 x 49,5 cm
Sygn. po prawej u dołu czarnym olejem: A. Karpiński
pastel na tekturze,
44,2 x 39,7 cm
sygnowany l. d. "A. Karpiński"
RÓŻOWE I HERBACIANE RÓŻE, 1944
olej, tektura,
25 x 42.2 cm
sygnowany l.d.: A. Karpiński 944.
olej na desce,
wymiary: 16 x 22 cm,
sygn. p.d.: A.Karpiński
Lit.: Katalog wystawy, "Kolekcja Pakoska wokół krakowskiej Sztuki", Toruń 2000, str. 68/69