WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
sangwina, kredka/papier, 36 x 28,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `WWeiss`
na odwrociu owalna pieczęć: `Ze zbiorów dzieł WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY`
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno naklejone na płytę, 44,5 x 30 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `WW`
olej/płótno naklejone na tekturę, 39 x 54 cm
sygnowany l.d.: `WW`
akwarela, papier; 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i oraz numer 000716 oraz napis (ołówkiem) Kalwarya Obieranie Porzeczek/ K II/ 1912
akwarela, papier; 32,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA/ DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW i oraz numer 001543 oraz napis (ołówkiem) 1925
ołówek, akwarela, karton; 59,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d. : WW (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z faksymile artysty i napisem: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY,
poniżej nr 000321.
Praca ujęta w: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri - Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej z cyklu: Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne
2013, nr kat. 144.
olej, płótno; 50 x 64 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
Pejzaż z Kalwarii, ok. 1936 r.
olej, płótno, 55,7 x 69,4 cm
sygnowany l. d.: Weiss
Estymacja: 37 000 - 45 000 zł
olej, płótno; 65x50 cm
sygn. l.d.: Wweiss
Estymacja: 28 000 - 32 000 zł
olej, płótno, 64 x 49,2 cm