MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, tektura,
73,2 x 92,8 cm;
sygn. p.g.: Jacek Malczewski / 191
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Korowód na brzegach Styksu - szkic
olej, płótno naklejone na tekturę,
22 x 34 cm;
sygn. p. g.: "Jacek.... / 18"
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
rysunek satyryczny głowy mężczyzny z profilu;
ołówek, papier,
16,7 x 24,6 cm (w świetle oprawy);
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płótno, 72 x 51.5 cm
sygnowany p.d.: J Malczewski 1924
Na odwrocie napis na płótnie l.d.: PROPRIEDAD DE | STAN. SOWIŃSKI | CI = 968537.-
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
AUTOPORTRET Z GAŁźZKź KLONU, po 1920
olej, tektura, 31.3 x 23.4 cm
sygnowany l.d.: J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, deska;
14,8 x 24 cm
sygn. p.d. J.Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, płyta,
46 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Jacek Malczewski / Wiedeń Czerwiec 1915.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier,
9 x 29 cm (w świetle oprawy);
z lewej u dołu fragmentarycznie widoczna okrągła pieczęć;
na odwrocie szkicowo ujęta kompozycja w ołówku
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier,
13 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
napis l.g.: K
Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW . MARJI MALCZEWSKIEJ; oraz nr 202
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
akwarela, gwasz/papier,
19 x 29 cm
sygnowany l. d.: `J. Malczewski`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
AUTOPORTRET Z MODELAMI, 1905 R.
olej/płótno,
100 x 70,5 cm
sygnowany i datowany l. g.: `J Malczewski - 1905`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
akwarela/papier,
13 x 20,5 cm
sygnowany p. d.: `J Malczewski`
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, tusz lawowany, papier,
32,5 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p .g.: JMalczewski (ołówkiem);
napis autorski z prawej: Krakus. (ołówkiem)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier, 19,8 x 32,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JM (monogram wiązany)1872 sierpień
u dołu pośrodku napis: JMalczewski;
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Rysunek piórkiem, papier
17,6 x 21,6 w świetle passe-partout
Pod postaciami napisy: z Kielisińskiego | Gdańszczanki z XVII w | panna młoda | panna | Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ i herb Tarnawa
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
SZKIC DWUSTRONNY ZE SCENAMI FIGURALNYMI
Rysunek piórkiem, papier
23,4 x 28,4 w świetle passe-partout
Sygnowany recto: ołówkiem: Jacek Malczewski | okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ i herb Tarnawa | pieczątka: 1093
Stan zachowania: trzy przedarcia papieru.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ORAZ 3 GŁOWY ZBROJNYCH, 1867-1871
Akwarela, szkic ołówkowy, rysunek piórkiem, papier
24,6 x 19,3 cm w świetle passepartout
Przy głowach - napisy piórem i ołówkiem dot. materiałów.
Na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ i herb Tarnawa
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, sklejka
99,5 x 53 cm;
u dołu z lewej ślady sygnatury: J. Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Pastel, kredka, papier
38,5 x 52,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Malczewski | 10 maj 1918
Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/tektura, 25 x 35,5 cm
sygnowany p. d.: `Jacek Malczewski`
obraz pochodzi z kolekcji Aleksandra Kłaputa (1901 - 1993), wieloletniego sekretarza Wojciecha Kossaka